فرمانده ترور موساد کشته شد – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر، صابرین نیوز به نقل از خبرگزاری لبنانی المیادین گزارش داد که فردی تماس گرفته است.ایلاک رونهمانطور که فرمانده گروه قاتل سازمان جاسوسی رژیم صهیونیستی در جریان این حمله موساد را نامید. پهپاد ساعتی پیش یک نفر در اربیل در شمال عراق کشته شد.

در این رابطه، «خالد اسکیف»؛ روزنامه‌نگار سابق المیادین در حساب توییتر خود اعلام کرد: «سایت های نام مرد عراقی پس از ترور او الا رونمسئول تیم اعدام رژیم صهیونیستی در هنگام حمله پهپاد این در اربیل در شمال عراق گزارش شده است.

تنها چند ساعت پس از حمله این خبر پهپاد منتشر شده در مقر ایالات متحده در اربیل، عراق. ساعاتی قبل از انتشار این خبر، یک منبع محلی از این حمله خبر داد پهپاد به کنسولگری ایالات متحده در لبه فرودگاه اربیل آنها گفتند که آنها در منطقه کردستان عراق واقع شده اند. این حمله گفته می شود پهپاد به ساختمان کنسولگری و پایگاه نظامی ایالات متحده در مجاورت قیام در آنجا اربیل مرکز استان اربیل در شمال عراق اتفاق افتاد.

برخی منابع نیز گفته اند اند احتمالاً بیش از یک پهپاد در این رویداد شرکت کرده است.

همچنین گفته می شود این حمله در منطقه بسیار حساسی در نزدیکی کنسولگری امارات رخ داده است. اربیل این اتفاق دو مایلی دورتر از کنسولگری ایالات متحده رخ داد و دود و آتش از هدف بلند شد.

رویترز همچنین به نقل از مقامات امنیتی و مقامات اقلیم کردستان گزارش داد که پهپاد انتحاری کنسولگری ایالات متحده در این شهر را هدف قرار داده است.

وب سایت جدید نیز السومریه عراق همچنین در گزارشی اعلام کرد که صدای انفجاری در نزدیکی کنسولگری آمریکا در این شهر شنیده شده است.

جزئیات بیشتر در مورد این حمله پهپاد با این حال، فاش نشد که از زمانی که پارلمان عراق خروج تمامی نیروهای خارجی و آمریکایی را تصویب کرد، حملاتی به کاروان ها و مقرهای آمریکا در مناطق مختلف عراق صورت گرفته است.