فت برنر چیست

فت برنر چیست

هدف مکمل های فت برنر سوزاندن چربی و در نتیجه بهبود سلامتی و ظاهر افراد می باشد. بسیاری از افراد از این مکمل به منظور از بین بردن سریع چربی و کمک به کاهش وزن خود استفاده می کنند. در عین حال بسیاری از بدنسازان از این مکمل به منظور از بین بردن بالاترین سطح لایه های چربی خود استفاده می کنند ، تا بدنی عضلانی داشته باشند. در این مقاله سعی کرده ایم برای شما توضیح دهیم فت برنر چیست و چه مزایایی دارد.

فت برنر چیست و چگونه در بدن انسان کار می کند

اکثر فت برنرها محرک هستند ، بدین معنا که سرعت متابولیسم ( سوخت و ساز ) بدن را افزایش می دهند تا به سوزاندن سریع چربی و تبدیل آن به انرژی کمک کنند. واژه محرک به دلیل وجود کافئین بوده ، که یکی از محبوب ترین و پر استفاده ترین محرک ها می باشد که در قهوه ، چای ، نوشیدنی های انرژی زا و نوشابه ها وجود دارد. در واقع ، بسیاری از مردم از کافئین به عنوان فت برنر استفاده کرده و در طول دوران رژیم خود ، چای و قهوه بیشتری مصرف می کنند.

کافئین سرعت متابولیسم و فرآیندهای بدن را افزایش داده و باعث تقویت انرژی می گردد. در عین حال ، اکثر محرک ها باعث می شوند بدن آدرنالین تولید کند ، که یک امری حیاتی در افزایش ضربان قلب و فشار خون و کاهش احساس درد و خستگی می باشد.

انواع فت برنرها :

کافئین مانند اکثر محرک ها و چربی سوزها عمل می کند ، اما به دلیل ایجاد انرژی ناگهانی ، کمتر مورد استفاده قرار می گیرد. مواد و ترکیبات شیمیایی دیگری همچون گوارانا وجود دارند که ماده طبیعی به منظور افزایش متابولیسم در طی روز بوده و هیچ گونه تداخلی با خواب ندارد. کارنیتین فت برنر دیگری بوده که جز دسته آمینو اسیدها محسوب می شود و منجر به سوختن چربی می گردد. فت برنرهای دیگری همچون کروم ، پیکولات کروم و یا پیروات وجود دارند. تفاوت آن ها در عملکرد و کارایی می باشد. یک دسته بسیار معروف فت برنرها ، ” ترموژنیک ها ” است.

دسته ای دیگر از فت برنرها ، گروهی است که تولید هورمون رشد و سایر مواد شیمیایی آنابولیک را تحریک می کند. زمانی که خواب هستید ، این دسته از فت برنرها به منظور افزایش تولید عضلات و کاهش چربی کار می کنند.

به طور کلی 6 نوع فت برنر وجود دارد :

  1. کاهش دهنده اشتها : همان طور که از اسم این دسته مشخص است ، این نوع فت برنرها اشتهای شما را کم کرده و باعث می شوند تا در طول روز غذای کمتری بخورید و در نهایت ، کالری کمتری دریافت کنید.
  2. بندار چربی : موادی مانند کیتوسان به حرکت چربی ( به مقدار کم ) از طریق کولون ها ، بدون اینکه بدن ذره ای از این چربی را جذب کند ، کمک می کند.
  3. بندار کربوهیدارت : این دسته از فت برنرها شامل آنزیم های خاصی هستند که مانع هضم تمامی کربوهیدرات های داخل بدن شده و در نتیجه به شما کمک می کند تا کالری کمتری دریافت کنید.
  4. ترموژنیک : همان طور که از نام این دسته مشخص است ، ترموژنیک به افزایش دمای بدن کمک کرده ، بنابراین کالری بیشتری می سوزانید و میزان متابولیسم بدن شما افزایش می یابد.
  5. تنظیم کننده تیروئید : تیروئید یک غده درون ریز است ( غده‌ای که در درون بدن هورمون ترشح می‌کند ) و قادر به تنظیم متابولیسم بدن می باشد. این دسته از فت برنرها غده تیروئید را تحریک کرده و به طور موثر متابولیسم بدن را افزایش می دهند.
  6. بندار هیدروکورتیزون : کورتیزول هورمون استرس بوده و بر نحوه ذخیره چربی در داخل بدن تاثیر می گذارد. این دسته از فت برنرها از عوارض جانبی که کورتیزول ممکن است بر بدن داشته باشد ، جلوگیری می کنند.

جهت مشاهده مقالات مرتبط با این مقاله ، به صفحه مکمل بدنسازی و جهت مشاهده سایر مقالات به صفحه کیمیا بلاگ مراجعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید