فتح خرمشهر فتح ارزش هاست و منشأ عزت و سربلندی ایران اسلامی – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر، سردار سرتیپ دوم پاسدار محسن کریمی صبح سه‌شنبه به مناسبت فرا رسیدن سوم خردادماه سالروز آزادسازی خرمشهر و روز ملی مقاومت، ایثار و پیروزی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: بر اساس تاکید رهبر باید تاریخ را آنگونه که که هست روایت کرد تا دشمن نتواند آنگونه که خودش می‌خواهد روایت کند.

وی ادامه داد: سالروز آزادسازی خرمشهر یادآور رشادت‌های ملت قهرمان ایران و رزمندگان اسلام است و حماسه سوم خرداد سرآغاز سربلندی ملت ایران در عرصه‌های مختلف است.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی با بیان اینکه مرور بر حوادث تاریخی موجب می‌شود آینده را بهتر بسازیم، افزود: فتح خرمشهر منشأ عزت ایران اسلامی و درخشش ملت ایران در عرصه‌های مختلف است.

سردار کریمی بیان کرد: عملیات بیت المقدس یکی از عملیات‌هایی بود که توسط امام خمینی (ره) رهبری شد و توسط خوبان جامعه ظهور و بروز پیدا کرد و ما در جنگ باخته به پیروزی رسیدیم و از حماسه‌های ماندگار و سرنوشت ساز است و برای همیشه در تاریخ پرتو افشانی می‌کند و یوم الله سوم خرداد تجلی قدرت لایزال الهی است.

وی افزود: حماسه سوم خرداد به دست توانای رزمندگان اسلام رقم خورد و سرآغاز درخشش ملت ایران و جوانان ایرانی در عرصه‌های خودکفایی و خودباوری است و به برکت حماسه سوم خرداد ایران اسلامی مسیر پیشرفت و حرکت به سمت قله‌های بلند را با اقتدار حرکت می‌کند.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی عنوان کرد: جنگ در شرایطی اتفاق افتاد که ما انقلاب کرده بودیم ولی خود را پیدا نکرده بودیم و ارتش و نیرو انتظامی در حال بازسازی خودش بود و دشمنی دشمن از روزهای ابتدایی انقلاب شروع شد.

سردار کریمی اضافه کرد: اول انقلاب درگیر مسائل و مشکلات داخلی بودیم که جنگ نظامی پیش آمد و بیش از ۳۶ کشور در کنار و پشت صدام بر علیه کشور ما وارد عمل شدند که در یک اقدام انقلابی با برکناری رئیس جمهور وقت، جریان انقلابی حاکم شد.

وی با اشاره به تلاش‌های دشمنان در انجام توطئه‌های خبیث خود گفت: تحقق جهاد تبیین مؤثرترین راهکار در برابر توطئه‌های دشمنان در جنگ شناختی و ترکیبی است.

سردار کریمی با اشاره به جریان آزاد سازی خرمشهر بیان کرد: خرمشهرهای جدید و سرنوشت ساز در راه است که ملت ایران می‌تواند به پیروزی و نصرت برسد.