غرب در تلاش برای حفظ روسیه شکست خورد – خبرگزاری مهر ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه روز پنجشنبه غرب را به نقض مسکو در یک دهه گذشته متهم کرد و هشدار داد که اگر بخواهد روسیه را بر صحنه جنگ غرب جلب کند، تلاش هایش را متوقف خواهد کرد. اما این اقدام اوکراین را به خطر می اندازد.

بیانیه رئیس جمهور روسیه در آن زمان بیان شد.سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه برای نشست وزرای خارجه گروه 20 در اندونزی آماده می شود.

پوتین همچنین در سخنرانی تلویزیونی خود گفت: بارها شنیده ایم که غرب می خواهد آخرین اوکراینی ها با ما بجنگند. این یک تراژدی برای مردم اوکراین است، اما به نظر می‌رسد اوضاع همین‌طور است.»

پوتین افزود: غرب در تلاش برای کنترل روسیه شکست خورده است و اگرچه تحریم های آنها برای مسکو مشکلاتی ایجاد کرده است، اما در سطح آن چیزی که غرب می خواهد نیست، اینها مشکلاتی است. او گفت که روسیه مذاکرات صلح را رد نمی کند، اما هرچه درگیری بیشتر پیش رود، توافق دشوارتر خواهد شد.

با سخنان رئیس جمهور روسیه، تحولات اوکراین شتاب بیشتری یافته و منابع گفتند که ارتش روسیه در شرق اوکراین در حال آماده شدن برای حمله گسترده تر به این کشور تحت فشار قدرت اوکراین است.

بعد از گرفتن شهر لیسیچانسک روز یکشنبه کنترل کامل ارتش روسیه در منطقه را به دست گرفت لوهانسکمسکو به صراحت اعلام کرده است که قصد دارد بخشی از منطقه را تصاحب کند در دونتسک هنوز در دسترس نیست.