عکس های قبل و بعد از ترتینوئین: چگونه می دانید که برای پوست شما کار می کند؟


کلمه ای که در خیابان وجود دارد این است: ترتینوئین یک مراقبت از پوست فوق العاده فعال با مزایای فراوان است. ترتینوئین خطوط ریز و چین و چروک را صاف می کند. رنگ چهره یکنواخت تر می شود. پوست صاف و لطیف می شود. منافذ به وضوح کوچک می شوند. و می توانید جوش های سرسیاه و جوش های سرسیاه را ببوسید. این ابرقدرت‌ها باعث می‌شوند که ترتینوئین در روتین مراقبت از پوست شما جای بگیرد.

اما اجازه دهید یک ثانیه پشتیبان گیری کنیم. به هر حال ترتینوئین چیست؟ ترتینوئین یک رتینوئید موضعی (شکلی از ویتامین A) و پسرعموی قوی‌تر رتینول بدون نسخه است. این ماده 20 برابر قوی تر از رتینول است و بیش از 50 سال تحقیق برای اثبات ایمنی و اثربخشی آن انجام شده است. بعلاوه، ترتینوئین تنها رتینوئید مورد تایید FDA برای پیری نوری است (معروف به علائم پیری سریع پوست مانند چین و چروک، رنگ ناهموار پوست و بزرگ شدن منافذ به دلیل قرار گرفتن مکرر در معرض نور خورشید).

پس چگونه می دانید که به نتیجه خواهید رسید؟ ما از چند عضو Dear Brightly خواستیم که عکس‌های قبل و بعد خود را با استفاده از Night Shift، یک سرم ترتینوئین موضعی با فرمولاسیون متخصص پوست که توسط پزشکان به صورت آنلاین برای پوست شما طراحی شده است، به اشتراک بگذارند، تا بتوانید تصمیم بگیرید که آیا ترتینوئین برای شما مناسب است یا خیر.

ما همچنین نکات مهم خود را برای اطمینان از رسیدن به اهداف پوستی خود با ترتینوئین به اشتراک خواهیم گذاشت.

خطوط ظریف و چین و چروک

ترتینوئین ظاهر خطوط ریز و چین و چروک را به حداقل می رساند افزایش تولید کلاژن – پروتئینی که یک شبکه حمایتی انعطاف پذیر برای پوست شما فراهم می کند. تولید کلاژن هر سال پس از 20 سالگی حدود 1٪ کاهش می یابد و به پیری پوست کمک می کند.

یک مطالعه نشان داد که ترتینوئین باعث افزایش کلاژن در پوست تا 80 درصد در طی 10 تا 12 ماه استفاده شبانه می شود.

برای این عضو عزیز Brightly که خطوط ریز و چین و چروک را درمان می کند، با استفاده از شیفت شب، پوست صاف تر و صاف تر به نظر می رسد:

ترتینوئین قبل و بعد برای خطوط ظریف و چین و چروک

نوع پوست: ترکیبی
نگرانی های پوستی: خطوط ریز، رنگ پوست ناهموار، پوست خشن، آکنه
زمان استفاده از شیفت شب: 12 ماه

رنگ پوست ناهموار

ترتینوئین باعث یکنواخت شدن رنگدانه های پوست می شود پراکنده کردن گرانول های ملانین . ملانین یک رنگدانه طبیعی است که به رنگ پوست، مو و چشم کمک می کند. وقتی بیش از حد تولید می شود، لکه ها یا لکه های قهوه ای مسطحی روی پوست شما ایجاد می کند که تیره تر از رنگ معمول شما هستند.

رنگ ناهموار پوست، یا هیپرپیگمانتاسیون، می تواند به دلیل آسیب های ناشی از نور خورشید، سن، تغییرات هورمونی، داروها، و آسیب های پوستی (مانند زخم ها یا بریدگی های آکنه) باشد.

در یک مطالعه بالینی با بیماران سیاه پوست، ترتینوئین در درمان رنگ ناهموار پوست با حداقل روشن شدن کلی موثر بود. آزمایشی با بیماران چینی و ژاپنی نیز موفقیت آمیز بود. و مطالعه‌ای که اثربخشی ترتینوئین را در بیماران سفیدپوست نشان داد، همچنین به اثرات طولانی‌مدت آن اشاره کرد: در پیگیری شش ماهه پس از توقف درمان، لکه‌های تیره برنگشتند.

این عضو عزیز Brightly را که از Night Shift برای رنگ پوست ناهموار استفاده کرده است، بررسی کنید.

پس از سه ماه، پوست در حال حاضر روشن تر و یکدست تر به نظر می رسد:

ترتینوئین قبل و بعد برای رنگ ناهموار پوست

نوع پوست: ترکیبی
نگرانی های پوستی: رنگ پوست ناهموار، منافذ بزرگ
زمان استفاده از شیفت شب: 3 ماه

منافذ بزرگ

منافذ بزرگ صورت زمانی اتفاق می‌افتند که چربی، کثیفی و سلول‌های مرده پوست در منافذ جمع می‌شوند و بزرگ‌تر به نظر می‌رسند. ترتینوئین ظاهر منافذ را به حداقل می رساند افزایش گردش سلولی و تقویت لایه برداری، که زباله های موجود در منافذ را پاک می کند و به منافذ اجازه می دهد تا به اندازه طبیعی خود کوچک شوند.

برای منافذ بزرگ شده، Night Shift به این عضو کمک کرد تا پوست صاف‌تری داشته باشد و منافذ را به حداقل برساند:

نوع پوست: ترکیبی
نگرانی های پوستی: منافذ بزرگ، رنگ پوست ناهموار
زمان استفاده از شیفت شب: 10 ماه

پوست خشن

هنگامی که سلول های مرده پوست باقی می مانند، می توانند باعث خشکی و زبری پوست شوند. ترتینوئین به عنوان یک لایه بردار شیمیایی ملایم، با از بین بردن سلول های مرده پوست از منافذ پوست را صاف تر می کند.

ترتینوئین نیز افزایش گلیکوزامینوگلیکان (GAG)که یک مولکول ضروری برای آبرسانی، استحکام و کشسانی پوست است. بنابراین پوست صاف تر به نظر می رسد و احساس می شود.

در اینجا پست بازرسی 6 ماهه یکی از اعضا در سفر او به سمت پوست صاف تر است. در سمت راست، پوست او خشک‌تر است و رنگ پوست او حتی با چرخش سلولی سریع ترتینوئین بیشتر ظاهر می‌شود:

نوع پوست: ترکیبی
نگرانی های پوستی: پوست خشن، خطوط ریز، آکنه
زمان استفاده از شیفت شب: 6 ماه

آکنه

دو دسته اصلی آکنه وجود دارد – التهابی و غیر التهابی. ترتینوئین می تواند به هر دو نوع کمک کند، اما بسته به مورد فردی شما، متخصص پوست ممکن است رژیمی را توصیه کند که چندین راه حل را ترکیب کند.

آکنه غیرالتهابی، که آکنه کومدونال نیز نامیده می شود، شامل جوش های سرسیاه و سرسفید معمولی است. جوش‌های سرسیاه و سرسفید زمانی ایجاد می‌شوند که سلول‌های مرده پوست در منافذ به دام می‌افتند و جریان طبیعی چربی را از پوست متوقف می‌کنند و باعث تجمع آن‌ها می‌شوند. آکنه التهابی نیز در نتیجه مسدود شدن منافذ است، اما علاوه بر چربی و سلول های مرده پوست، باکتری ها نیز در منافذ گیر می کنند. این می تواند باعث ایجاد جوش های قرمز و ملتهب شود که در لمس دردناک هستند.

ترتینوئین با لایه برداری ملایم تجمع در منافذ به پاکسازی هر دو نوع آکنه کمک می کند. به علاوه، محیط کمتری برای باکتری های مولد آکنه ایجاد می کند. استفاده از ترتینوئین به عنوان بخشی از روال منظم مراقبت از پوست می تواند به جلوگیری از آکنه با تبدیل سلولی و لایه برداری سریعتر کمک کند.

بسته به مورد شما، متخصص پوست ممکن است استفاده از یک آنتی باکتریال برای آکنه التهابی را نیز توصیه کند. با متخصص پوست خود کار کنید تا موثرترین درمان آکنه را برای پوست خود ایجاد کنید.

در اوایل چند هفته، این عضو شاهد بهبود قابل توجهی در تعداد و اندازه جوش ها بود. این او پس از چهار ماه با بهبودهای اضافی در رنگ ناهموار پوست است:

نوع پوست: ترکیبی
نگرانی های پوستی: آکنه، جای جوش، رنگ پوست ناهموار
زمان استفاده از شیفت شب: 4 ماه

هنگام شروع استفاده از ترتینوئین چه انتظاری می توانم داشته باشم؟

مانند هر درمان موثر مراقبت از پوست، نتایج زمان بر است و ممکن است عوارض جانبی در این راه وجود داشته باشد. اما از طرف دیگر پوست صاف تر و سالم تر است.

چه مدت طول می کشد تا ترتینوئین اثر کند؟

با استفاده شبانه از ترتینوئین، اکثر مردم نتایج را در اطراف مشاهده می کنند شش هفته. اگر هر دو یا سه روز یکبار از آن استفاده کنید، ممکن است بعد از حدود ده هفته نتایج را مشاهده کنید. در صورت استفاده هفتگی، ممکن است تا سه ماه طول بکشد. هر چند پوست هر فردی منحصر به فرد است و نتایج ممکن است متفاوت باشد.

عوارض مصرف ترتینوئین چیست؟

در چند هفته اول ممکن است تجربه کنید تحریک موقت پوست، مانند لایه برداری، خشکی، پوسته پوسته شدن، یا حساسیت، همانطور که پوست شما به سرم جدید خود عادت می کند. اگر مستعد آکنه هستید، ممکن است تجربه کنید پاکسازیاین زمانی است که به دلیل افزایش گردش سلولی، آکنه موجود سریعتر ایجاد می شود.

همه این عوارض موقتی هستند و با مراقبت مناسب می توان آنها را به حداقل رساند.

چگونه شروع به استفاده از ترتینوئین می کنید در حالی که عوارض جانبی را به حداقل می رسانید؟

برای اینکه بیشترین بهره را از سرم ترتینوئین خود ببرید، می‌خواهید آن را به درستی به پوست خود معرفی کنید – به پوست خود فرصت سازگاری و محافظت از آن را بدهید. برای به حداقل رساندن عوارض جانبی شروع درمان با ترتینوئین، این نکات را دنبال کنید.

  1. آهسته و با غلظت کم شروع کنید. هنگام شروع هر ماده فعال جدید، عادت کردن پوست به محصولات جدید مراقبت از پوست زمان می برد. اگر به تازگی ترتینوئین مصرف می کنید، با یک فرمول کم غلظت هر سوم شب شروع کنید. تا شب به میزان قابل تحمل بسازید و از آنجا درصد ترتینوئین را به مقداری که برای اهداف پوست و پوست شما ایده آل است افزایش دهید. اکثر مردم متوجه می شوند که می توانند فرکانس را در چهار تا شش هفته افزایش دهند.

    به خاطر داشته باشید که الف غلظت بالاتر ترتینوئین همیشه بهتر نیست. شما تعادل مناسبی از قدرت و تحمل را می خواهید. خیلی بالاست و پوست شما ممکن است تحریک شود. غلظت کم فقط به این معنی است که دیدن نتایج بیشتر طول می کشد. متخصص پوست می تواند به شما کمک کند غلظت مناسب ترتینوئین را برای پوست خود تعیین کنید و افزایش سطح شیب دار از قدرت کمتر به بالاتر ممکن است برای شما مناسب باشد.

  2. به اندازه یک نخود استفاده کنید. این مقدار زیادی محصول برای تأثیرگذاری است. بیشتر از آن و شما فقط پوست را تحریک خواهید کرد.
  3. با کرم مرطوب کننده و ضد آفتاب از پوست محافظت کنید. به گفته دکتر لانا کاشلان، متخصص پوست تایید شده توسط هیئت مدیره، “مهم ترین چیز در مورد استفاده از ترتینوئین این است که مطمئن شوید که در طول روز از مرطوب کننده های زیادی استفاده می کنید و مقدار زیادی محافظ در برابر آفتاب استفاده می کنید تا مطمئن شوید که از پوست و پوست محافظت می کنید. همچنین پوست را بیش از حد تحریک نمی کند.

    در حالی که بهتر است هر روز از کرم ضد آفتاب استفاده کنید، پوست شما با عادت کردن به ترتینوئین حساس تر می شود. استفاده از ترتینوئین در شب برای کاهش حساسیت به آفتاب در طول روز ایده خوبی است. یک مرطوب کننده خوب صبح و شب با خشکی پوست مقابله کرده و از سد پوستی محافظت می کند. در صورت نیاز می توانید از مرطوب کننده اضافی در طول روز استفاده کنید.

در مورد مراقبت از پوست هیچ راه حلی برای همه وجود ندارد– فوق العاده شخصی است! یافتن فرمولاسیون و فرکانس مناسب برای پوستتان ممکن است زمان ببرد و ممکن است نتایج را در زمانی متفاوت از افراد دیگر ببینید.

همانطور که آزمایش می کنید، به پوست خود گوش دهید. بهترین می داند. اگر پوست شما تحریک شد، درمان را کاهش دهید یا متوقف کنید. و در مورد هر گونه نگرانی که دارید با متخصص پوست خود صحبت کنید. آنها می توانند به شما کمک کنند تا برنامه درمانی خود را تنظیم کنید.

روتین مراقبت از پوست خود را با یک سرم ترتینوئین مناسب تقویت کنید

تا به حال، تنها با مراجعه به متخصص پوست برای مشاوره حضوری می‌توانستید ترتینوئین دریافت کنید که هزینه و زمان زیادی دارد. اما دریافت یک رتینوئید با نسخه نباید دردسرساز باشد یا هزینه‌های غافلگیرکننده‌ای داشته باشد. ما با مشاوره آنلاین پزشک، دریافت ترتینوئین را از خانه شما راحت تر از همیشه کرده ایم.

Night Shift یک سرم ترتینوئین فرموله شده توسط متخصصین پوست است که توسط پزشکان آنلاین برای پوست شما طراحی شده است. این حاوی اسید هیالورونیک برای جذب رطوبت و مبارزه با خشکی است که به کاهش عوارض جانبی شروع رتینوئیدها کمک می کند.

با به اشتراک گذاشتن داستان پوست خود شروع کنید. سپس، پزشک سابقه پوست و پوست شما را ارزیابی می کند. آنها فرمول شما را تنظیم می کنند و در صورت وجود نسخه ای می نویسند. سرم ترتینوئین سفارشی شما از طریق پست به شما تحویل داده خواهد شد. به همین سادگی!

تازه به رتینوئیدها یا پوست حساسی دارید؟ ارائه دهنده شما ممکن است شما را با یک سرم با قدرت کمتر شروع کند تا به پوست شما زمان دهد تا قبل از افزایش قدرت کامل که برای پوست شما ایده آل است، خود را تنظیم کند.

دریافت مراقبت از پوست مناسب می تواند بسیار دشوار باشد، اما ما اینجا هستیم تا به شما کمک کنیم! در صورت داشتن هرگونه سوال به ما ایمیل بزنید.