عمران خان متهم به قتل – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از هندو تایمزپرونده ای برای «عمران خان» نخست وزیر سابق پاکستان با شکایت فردی به نام «محسن رنجها» در یکی از منشی های یک پاسگاه پلیس اسلام آباد تشکیل شد.

در همین راستا، پلیس اسلام آباد روز شنبه یک مورد سوء قصد علیه عمران خان، رئیس تحریک انصاف به ثبت رسانده است.

جدای از این، پرونده دیگری در ارتباط با تروریسم علیه دبیرکل حزب تحریک انصاف و 100 نفر از کارگران این حزب به دلیل خشونت در جریان اعتراض به ثبت رسیده است.

خبر قتل عمران خان یک روز پس از تصمیم کمیسیون نظارت بر انتخابات اعلام شد که بر اساس آن عمران خان از فعالیت سیاسی محروم شد. از سوی دیگر، گروهی از حامیان حزب جنبش عدالتخواه پاکستان به رهبری عمران خان پس از تصمیم کمیسیون انتخابات مبنی بر ممنوعیت وی از برگزاری انتخابات، در شهرهای مختلف مانند اسلام آباد، کراچی، لاهور و پیشاور دست به تظاهرات زدند.

به گزارش رسانه های محلی این کشور، معترضان در نقاط مختلف پایتخت تجمع کرده و تظاهرات برگزار کردند. در این تظاهرات بین نیروهای امنیتی و برخی شرکت کنندگان درگیری رخ داد و نیروهای امنیتی به سمت تظاهرکنندگان گاز اشک آور شلیک کردند. SY شلیک کرد است.

کمیسیون انتخابات پاکستان روز جمعه اعلام کرد که عمران خان، نخست وزیر سابق این کشور اجازه شرکت در انتخابات آتی و یا تصدی پست دولتی را نخواهد داشت.

بر اساس گزارشی که خبرگزاری فرانسه منتشر کرده، «عمران جوهر» وکیل نخست وزیر سابق پاکستان اعلام کرد که عمران خان به دلیل اطلاع کمیسیون انتخابات در این کشور به مدت 5 سال از نامزدی در پست های سیاسی محروم شده است. مقامات درباره هدایایی که او در زمان رهبری دریافت کرد، او را فریب دادند.

وکیل عمران خان ادامه می دهد: کمیسیون انتخابات پاکستان اعلام کرده است که عمران خان در فساد دست دارد. اما ما نسبت به این حکم در دادگاه عالی اسلام آباد تجدید نظر خواهیم کرد.

لازم به ذکر است که این تصمیم توسط 5 نفر از اعضای کمیسیون انتخابات پاکستان گرفته شده است که عمران خان دیگر عضو پارلمان فدرال نیست.

این تصمیم کمیسیون انتخابات پاکستان در حالی اتخاذ شد که رسانه های داخلی از حکم بازداشت عمران خان در پرونده تهدید یک قاضی زن در 30 اوت خبر دادند.