عقب نشینی صهیونیست ها از نابلس/کشته شدن یک کودک فلسطینی در بیت لحم – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رسانه های فلسطینی، منابع محلی اعلام کردند که نظامیان صهیونیست دانش آموزان را در منطقه خربة الدیر تقوی به هنگام بازگشت به خانه تعقیب کردند که کودک از ارتفاعی به پایین سقوط کرد و در نهایت بیمارستان. منتقل شده

وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرد که ریان یاسر سلیمان به دلیل نارسایی قلبی به اورژانس بیمارستان دولتی بیت جلیه منتقل شد و تلاش پزشکان برای احیای این کودک فلسطینی بی نتیجه ماند.

پس از این حادثه گروه های مختلف فلسطینی جنایت صهیونیست ها در کشتار این کودک فلسطینی را محکوم کردند. همچنین سخنگوی وزارت خارجه آمریکا خواستار بررسی علت مرگ ریان یاسر سلیمان شد.

در تحولی دیگر، بامداد جمعه، جنگنده‌های (گروه مخالف آرین‌الاسود) به سوی نظامیان صهیونیست در اطراف اردوگاه العین در نابلس تیراندازی کردند و آنها را بامداد زود منطقه را ترک کردند.

منابع خبری فلسطین نیز تصاویر ویدئویی مرتبط با این حادثه را منتشر کردند:

در تحولی دیگر، تور وینسلند، هماهنگ کننده ویژه سازمان ملل متحد برای صلح در خاورمیانه، شهرک سازی صهیونیست ها در سرزمین های اشغالی را غیرقانونی و نقض آشکار قوانین بین المللی، ملی و قطعنامه سازمان ملل متحد دانست.

وینسلند از دولت اسرائیل خواست فورا تمام فعالیت های بافندگی را متوقف کند.

وی تاکید کرد: عدم وجود روند صلح با هدف پایان دادن به اشغالگری رژیم صهیونیستی باعث وخامت خطرناک اوضاع در تمام نقاط سرزمین اشغالی فلسطین شده است.