عفو بین الملل ارتش اوکراین را به نقض قوانین بین المللی متهم کرد – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، سازمان عفو ​​بین الملل با انتشار گزارشی ارتش اوکراین را به نقض قوانین بین المللی متهم کرد. بین المللی کرد و در این باره گفت: ارتش اوکراین با قرار دادن سلاح در مدارس و بیمارستان های شهرها قوانین بین المللی و قوانین نظامی را زیر پا گذاشته و جان غیرنظامیان را به خطر انداخته است. است.

این گزارشاگنس ماهی مرکب“، دبیر کل عفو بین الملل بین المللی اعلام کرد و افزود: نیروهای اوکراینی حوادث به خطر انداختن جان غیرنظامیان و نقض مقررات نظامی در عملیات در مناطق پرجمعیت را مستند کرده اند. قرار گرفتن در موقعیت دفاعی ارتش اوکراین را از رعایت قوانین بین المللی بشردوستانه مستثنی نمی کند.

در این رابطه گفته می شود که نیروهای مسلح اوکراین با استفاده از سلاح در مناطق پرجمعیت از جمله مدارس و بیمارستان ها به غیرنظامیان آسیب می رسانند.

عفو بین‌الملل گزارش خود را با استفاده از تصاویر ماهواره‌ای مستند کرد و گفت: بین ماه‌های آوریل تا ژوئن سال جاری در حداقل ۱۹ منطقه شهری و روستایی در مناطقی مانند خارکف، زندگی من SY دونباسارتش اوکراین از طریق مناطق مسکونی عملیات می کرد.

به گفته افو بین بین المللیارتش اوکراین حداقل 5 اردوگاه نظامی در بیمارستان های اوکراین ایجاد کرد و بازرسان عفو ​​بین الملل 29 مدرسه را در اوکراین بازرسی کردند و دریافتند که 22 مورد از آنها به عنوان اردوگاه نظامی استفاده می شود.

بازماندگان و شاهدان حمله روسیه به منطقه دونباس، خارکف SY میکولایف به محققان عفو ​​بین‌الملل گفته شد که سربازان اوکراینی در زمان حمله در نزدیکی خانه‌شان کار می‌کردند و خانه را در معرض آتش تلافی‌جویانه نیروهای روسی قرار دادند. محققان عفو ​​بین الملل در بسیاری از جاها شاهد چنین رفتارهایی بوده اند.

در عین حال، حقوق بشردوستانه بین‌المللی همه طرف‌های درگیری را ملزم می‌کند تا حد امکان از ایجاد اهداف نظامی در مناطق پرجمعیت خودداری کنند. از دیگر وظایف محافظت از غیرنظامیان در برابر تأثیرات حملات می توان به حذف غیرنظامیان از مجاورت اهداف نظامی و هشدار مؤثر در مورد حملاتی که ممکن است بر جمعیت غیرنظامی تأثیر بگذارد، اشاره کرد.