عراق و ترکیه آماده تحقیقات مشترک درباره حمله دهوک هستند – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آسوشیتدپرس، نماینده ویژه سازمان ملل در امور عراق روز سه شنبه در نشست اضطراری شورای امنیت سازمان ملل از تحقیقات مشترک ترکیه و عراق درباره حملات مسلحانه خبر داد. آه تو آنها در شمال کردستان عراق قرار دارند.

حمله کنند دهوک 9 گردشگر عراقی کشته و 33 نفر دیگر زخمی شدند و البته ترکیه هنوز مسئولیت آن را بر عهده نگرفته است.

در این مورد، «فمتوس قلب همراهنماینده سازمان ملل در امور عراق در گفتگو با مصطفی الکاظمینخست وزیر موقت این کشور بر اهمیت انجام تحقیقات شفاف و همه جانبه مستقل و مشترک تاکید کرد.

نماینده سازمان ملل همچنین گفت که نخست وزیر عراق درک کرده است که ترکیه نیز آماده بررسی مشترک این حادثه است. دهوک انجام دهید.

نماینده سازمان ملل در عراق همچنین در مورد حمله به اماکن گردشگری در عراق صحبت کرد دهوک وی گفت: حمله به اماکن گردشگری نشانه بی تفاوتی است لرزیدن تامین کننده زندگی غیرنظامی و استانداردهای پذیرفته شده جهانی حقوق بشردوستانه بین المللی.

او گفت که در جریان این حادثه نامی از کشور نبرده است دهوکطرف های درگیر تمام اقدامات ممکن را برای جلوگیری از آسیب رساندن به غیرنظامیان انجام ندادند.

حمله توپخانه ای آه تو ترکیه به استان دهوک در اقلیم کردستان گروه ها، افراد و مقامات فعلی و سابق عراق با طیف وسیعی از واکنش ها مواجه شده اند. به این ترتیب نخست وزیر عراق در واکنش به حمله ترکیه تاکید کرد که بغداد حق دارد به تجاوزات ترکیه پاسخ دهد و دولت تمام اقدامات لازم را برای محافظت از شهروندان خود انجام خواهد داد.

همچنین بغداد در واکنش به این حمله ترکیه به شورای امنیت سازمان ملل شکایت کرد.