عدم کنترل قوی در کشور/ نگاهی به رضایت مردم از برنامه-خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر، آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری در خطبه نماز جمعه این هفته قم به مناسبت فرارسیدن دهه کرامت و ولادت حضرت فاطمه معصومه (س) در مصلی این شهر برگزار شد.ج) و امام رضا (ع) وی بیان کرد: ده سال کرامت زمانی برای معرفی اهل بیت به نجاست و طهارت (علیه السلام) است و خطیب و خطیب باید زندگی پیامبر اسلام و ائمه اطهار را به مردم بشناسانند.

وی گفت: ما حقوق اهل بیت علیهم السلام را آن گونه که هست رعایت نکرده ایم و در این زمینه کم کار شده است و از یک طرف دشمن تبلیغات زیادی برای حفظ آن دارد. دوری از اهل بیت علیهم السلام.

امام جمعه قم افزود: باید اذعان کنیم که وظیفه خود را در عرصه تبلیغ به درستی انجام نداده ایم و رفتار و اعمال دینی ما باید برجسته شود.

وی درباره ساخت فیلمی علیه قداست و دین در ملت ایران گفت: دشمن در این فیلم از عنکبوت مقدس به عنوان مکان مقدس امام رضا (ع) یاد می کند که به دلیلی یک نفر را کشت. در مشهد، اما دشمن و تنها راه حل است که به چیزی حمله نکنیم.

آیت الله حسینی بوشهری افزود: از تعدادی از هنرمندان، اصحاب رسانه و سینماگرانی که با غیرت دینی خود با این فیلم مخالفت کردند تشکر می کنیم و در مجموعه داستان های امام علی (ع) هنرمندانی داریم.ع)یوسف پیامبر ولایت عشق و قدرت وکالت.

وی در خصوص ایام حج در آینده گفت: امسال بر اساس سیاست عربستان تعداد زائران کشورمان کاهش یافته است و دعا می کنیم زائران سفر خوبی داشته باشند و در ایام حج از این فرصت استفاده کنند. حضور ملت». های باید از مسلمانان استفاده کرد و نگرانی مسلمانان را مطرح کرد.

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به حوادث آبادان گفت: با ابراز تسلیت به مردم قهرمان خوزستان و آبادان از مسئولان خواستار رفع مشکلات آسیب دیدگان هستیم.

وی افزود: طلاب قمی نیز برای تسلیت به خانواده های داغدار این حادثه به آبادان سفر کردند و پیام مسئولین را به اطلاع عزیزان خود رساندند.

آیت الله حسینی بوشهری با اشاره به روز رحلت امام و قیام 15 خرداد گفت: نام آن امام فقید هرگز فراموش نمی شود و ایشان در بین مردم ایران و جهان جایگاه والایی دارد و اکنون و امام است. اسلام. .

وی گفت: روحانیت همواره با دشمنان اسلام مبارزه کرده و امام راحل معمار انقلاب بود و اسلام را زنده کرد.

وی دستگیری امام در 15 خرداد را آغاز اعداد دانست گیر این انقلاب اسلامی است، وی افزود: میزان و شهرت الهی از ویژگی‌های نهضت امام آخر است و امام نمی‌خواهد ملت در مقابل دشمن رسوا و ناتوان شود.

آیت الله حسینی بوشهری با بیان اینکه امام فقید مردم را به مردم توصیه کردند، افزود: امام آخر تاکید داشتند که هیچکس صاحب انقلاب نیست و مردم صاحب انقلاب هستند. اند و مردم اجازه نخواهند داد خون شهدا به هدر برود

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اعلام اینکه امام جمعه ۱۵ خرداد را عزای عمومی ابدی اعلام کردند، گفت: مصیبت کوچک رحلت امام با انتخاب مقام معظم رهبری به جانشینی ایشان جایگزین شد.

وی افزود: مردم امروز امام را نمی بینند بلکه حکومت 33 ساله رهبر معظم انقلاب را دیده اند که در دنیا نظیر ندارد.

وی با بیان اینکه بی کفایتی دو دلیل از جمله سهل انگاری مسئولان و توطئه دشمن داشت، افزود: امام به جوانان توصیه می کنند در راه انقلاب گام بردارند و وصیت نامه امام را برشمارند. جوانان.

وی درباره اجرای طرح تسهیل در توزیع کمک های مالی نیز گفت: انتظار مردم از مسئولان این است که در نحوه اجرای آن دقت لازم را داشته باشند.

آیت الله حسینی بوشهری گفت: رضایت مردم باید اصل باشد و در این کار مردم آسیب نبینند زیرا مردم اموال نظام اسلامی هستند و مراجع حضور دارند و همه باید مراقب اعتمادسازی باشیم. مسئولان و مردم.»

وی افزود: مسئولان باید در گفتار و عمل خود صادق بوده و به آنچه می گویند عمل کنند چرا که افراد حرفه ای به عنوان مدیر برنامه شروع به کار می کنند. ریختن بنابراین مسئولان باید به وعده های خود عمل کنند.

امام جمعه قم با بیان اینکه کنترل دقیقی در کشور وجود ندارد، افزود: برای اجرای طرح جدید گفته می شود برخی کالاها گران می شوند اما شاهد هستیم که اکثر کالاها 40 درصد گران شده اند. گران تر است و اگر کمک ها به مردم رسید باید کنترل هایی صورت گیرد تا سایر کالاها گران نشوند.

آیت الله حسینی بوشهری با بیان اینکه مسئولان باید همه روزه برای حل این موضوع تلاش کنند، افزود: تیم دولت باید هماهنگ باشد نه اینکه همه و قوای سه گانه جدا صحبت کنند. آنه همچنین باید ساماندهی شود، زیرا همه از طریق سیستم توسط مسئولین دیده می شوند و باید به گونه ای انجام شود که رضایت عموم را جلب کند. تمام تلاشش را می کند