عدم اطلاع و تشریح وقایع مهم مباهله – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر، آیت الله سید احمد حسینی خراسانی شامگاه شنبه در همایش علمی و اطلاع رسانی مباهله در مصلی اعظم تبریز با اشاره به اینکه مباهله یک حقیقت و یک چیز است، گفت: مباهله روز جلال است. و شوک اسلام .

وی سپس گفت: در اطلاع رسانی و تبیین این روز مهم و پیامی که دارد اشتباهی رخ داده است که باید در آینده در کشور ما اصلاح شود.

وی خاطرنشان کرد که به اباعبدالله حسین ابراز محبت کرده است.آ) این اساس حفظ اسلام است، افزود: غدیر و مباهله باید برگزار شود و همه به استقبال محرم بروند و شهرها و روستاها سیاه پوش شوند.

یکی از اعضای گروه مدرسین حوزه علمیه قم برگزاری این همایش را برای ترویج، تبیین و آزادی و افشای شناخت این پدیده بسیار مهم عنوان کرد و افزود: اندیشمندان و صاحب نظران – همه علمای جهان باید از این مهم درس بگیرند. رویداد و تحقیق و فکر کنید. درباره شناخت این پدیده عظیم راه سعادت آنها را می یابد و به سوی هدف عالی انسانیت حرکت می کند.

آیت الله حسینی خراسانی یادآور شد: راز پیوند ناگسستنی مباهله، غدیر و عاشورا این است که برای دفاع از اسلام باید با تمام توان و سرمایه به میدان بیایید و این پیام سه حرکت اصلی اسلام است.