عبور موشک بالستیک چین از آسمان تایوان برای اولین بار در تاریخ – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از تاس، منابع چینی اعلام کردند است این اولین بار است که این کشور موشک بالستیک به سمت تایوان پرتاب می کند.

CTV در همین رابطه گزارش شد که برای اولین بار در تاریخ یک موشک بالستیک چینی مستقیماً بر فراز تایوان پرواز کرد. ژنرال بزرگ”مینگ شیانگ مالاگاسییک استاد مسائل استراتژیک در دانشگاه دفاع ملی پکن در تلویزیون گفت: رزمایش اخیر شامل پرتاب موشکی بود که برای اولین بار بر فراز جزیره تایوان پرواز کرد.

وی گفت: این موشک ها همچنین از حریم هوایی پدافند موشکی پاتریوت عبور کرده و در دید کامل سامانه پدافند موشکی به هدف اصابت کرد. ایجیس آمریکا ضربه خورد.

این مقام چینی خاطرنشان کرد: پرتاب این موشک ها به وضوح نشان داد که ارتش آزادیبخش خلق (PLA) توانایی خود را در هدف قرار دادن اهداف در مناطق دورافتاده ثابت کرده و افزایش قابل توجهی در توان رزمی خود را نشان می دهد.

مطابق با مینگ شیانگ مالاگاسیدو منطقه هدف برای پرتاب این موشک بالستیک به دلیل پایگاه های دریایی در شهرهای بندری تایتونگ، هاوالین SY کائوسیونگ تایوان انتخاب شده است. منطقه دیگری در باریک ترین قسمت تنگه تایوان در نزدیکی جزیره پینگ توافق. دو منطقه دیگر در شمال تایوان و نزدیک به بنادر و لجستیک اصلی هستند جیلونگ مکانی در نزدیکی قسمت جنوبی منطقه تمرین نهایی وجود دارد چیز واقعی این نقطه در تایوان قرار دارد و برای آموزش استفاده می شود.

استقرار موشک های بالستیک چین به تایوان در بحبوحه تشدید تنش ها بین پکن و واشنگتن بر سر تایوان به دنبال سفر رئیس مجلس نمایندگان آمریکا به تایوان صورت می گیرد. این سفر با واکنش شدید و خشم آلود پکن مواجه شد.