طرح تبدیل «زردلان» به منطقه شکار ممنوع – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر، علیرضا محمدی روز یکشنبه با استاندار دیدار کرد هلیلان گفت: منطقه زردلان سردسیر این شهر به دلیل جنگل و رودخانه است سیمره از نظر تنوع زیستی غنی است و از این نظر حفاظت از گیاهان و جانوران منطقه ضروری است.

وی ادامه داد: با توجه به سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری در محیط زیست، ایشان این سیاست ها را یک تکلیف قانونی برای همه دستگاه های اجرایی استان دانستند و گفتند: همه دستگاه ها با همدلی و همکاری می توانند گام های مثبتی برای پاکسازی آب، خاک بردارند. و هوا

مدیرکل حفاظت محیط زیست ایلام افزود: پس از خشکسالی های اخیر و کمبود منابع آبی در مناطق همراه با کودهای آلی اقداماتی از جمله تامین منابع آب، احداث چاه و گل و لای انجام شد. روبی بوده است.

محمدی ادامه داد: با توجه به عبور رودخانه سیمره بخشی از زمین کشاورزی است و کشاورزان از آن استفاده می کنند سال جاری و فقدان آب در رودخانه، به دنبال حق اب محیط پایین دست های یکی در دستور کار مسئولان مربوطه در شهرستان و استان قرار گیرد.

وی ادامه داد: مدیریت پسماند در برخی شهرهای پایتخت به دلیل کمبود کامیون برای حمل زباله مشکل دارد و امیدواریم با تامین اعتبار مشکلات این شهرها برطرف شود.

محمدی تصریح کرد: در صورت موافقت ادارات مربوطه، منطقه جنگلی را توسعه دهید زردلان سردسیر به عنوان منطقه ممنوعه شکار و تیراندازی در دستور کار این اداره کل قرار دارد.

فرماندار هلیلان وی همچنین در این نشست ایجاد منطقه شکار ممنوع در این شهرستان را نقطه عطفی در تحقق اهداف سازمان حفاظت محیط زیست خواند و گفت: هلیلان دارای منابع طبیعی و ژنتیکی متنوعی است و ایجاد مناطق شکار ممنوع می تواند به حفظ این منابع کمک کند.

کوروش عیوضی با تاکید بر اهمیت برخورد با قانون شکنان و متخلفان محیط زیست گفت: هیچ شخص، نهاد و سازمانی فراتر از قانون نیست و باید تمامی تخلفات در حوزه محیط زیست با جدیت پیگیری شود.

وی در پایان خواستار بهبود ساماندهی محیط زیست در پایتخت شد هلیلان در مدیریت و توجه جدی در باره افزایش قدرت محیطی ممنوعیت SY ماشین گذشته