طالبان هشت داعشی را در شمال شرق افغانستان کشتند – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، طالبان افغانستان روز شنبه اعلام کرد که نیروهای امنیتی دست کم هشت نفر را در گروه تروریستی داعش کشته و سه نفر دیگر را بازداشت کرده اند.

ذبیح الله مجاهد سخنگوی طالبان روز شنبه این اقدام را تایید کرد و گفت که نیروهای ویژه سازمان اطلاعات عمومی (نام جدید افغانستان) به کمپ شبه نظامیان حمله کرده اند.

مجاهد افزود که هشت مرد از جمله یکی از فرماندهان این گروه به نام یونس ازبکستانی در درگیری شدید متعاقب آن کشته شدند. وی جزئیات بیشتری را به اشتراک نگذارد.

سازمان ملل متحد هشدار داده است که هدف داعش “به چالش کشیدن طالبان از طریق جنگ در راستای اصل جهاد جهانی داعش” است. این گزارش تخمین می زند که داعش بین 1500 تا 4000 جنگجو در مناطق دورافتاده استان ها دارد. نر، نرهار و می تواند نورستان افغانستان را داشته باشد. این سازمان افزود که هسته های داعش در ولایات شمالی و شمال شرقی از جمله بدخشان کوچکتر و مخفی هستند. تخارجوزجان، قندوز و فاریاب هم نصب شد.

ارزیابی‌های اخیر ارتش ایالات متحده هشدار داده است که القاعده و داعش پس از قدرت گرفتن طالبان حضور خود را در افغانستان افزایش داده‌اند و این می‌تواند یک تهدید بزرگ در خارج از مرزهای افغانستان باشد.