ضروری برای ایجاد و توسعه صنعت تبدیل در طارم / موضوع آب – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان


حجت الاسلام مهدی منصوری در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه در شمال استان زنجان شهرستان طارم قرار دارد، سرزمینی سرسبز و پوشیده از درختان زیتون با جاذبه های بیشماری گفت: آب و هوا، سواحل زیبا و صخره های قزل اوزن و در برخی نقاط با کشت محصولات کشاورزی و مزارع از شرق تا غرب شهر شرایط بسیار خوبی را برای آبشارها و چشمه های خروشان، نقاط گردشگری کوهستانی، مسیرهای دیدنی ایجاد کرده است. ایرانیان و جهانیان هنوز نمی دانند طبیعت زیبا و ناب چیست.

ایجاد و توسعه صنعت تبدیل در بحث طارم/آب ضروری است

وی با بیان اینکه در شهرستان طارم به عنوان قطب کشاورزی استان زنجان نیاز به صنعت تبدیلی برای جلوگیری از صادرات محصولات کشاورزی بدون فرآوری است، گفت: اما سرمایه گذاران و تولیدکنندگان این مشکل را حل می کنند.

امام جمعه آببر با اشاره به اینکه زنجان 50 درصد در تولید زیتون در کشور سهم دارد، یادآور شد: در راستای این جایگاه باید کانال های ارتباطی ایجاد شود. بنابراین، همه ما که به دنبال ارتقای تولید زیتون در استان هستیم، نباید یکسان باشیم، نه اینکه به توسعه زیرساخت ها در این بخش نگاه کنیم. بنابراین این توسعه بسیار ضروری است تا مردم در مسیر توسعه دچار مشکلات زیادی نشوند.

منصوری با بیان اینکه در شهرستان طارم حدود 900 هکتار از بستر رودخانه برای کشت برنج در نظر گرفته شده است و هر روز شاهد این رشد هستیم، خاطرنشان کرد: توسعه زیتون در طارم را متوقف کرده است و این دقیقا همان چیزی است که به توسعه دامن زده است. . یک بحران وجود دارد، از آنجایی که زیتون یک چهارم آب برنج را مصرف می کند، می توان نیمی از آب موجود در خاک شیبدار را برای زیتون ذخیره کرد.

وی خواستار توسعه و بهسازی خطوط ارتباطی داخلی و بین استانی شد و گفت: طی سالیان گذشته دو محور مهم حمل و نقل عمومی با اعتبار ملی به صورت مارپیچ در حال حرکت بوده است. محور خلخال – کلور – درام – منجیل بیش از نیم سال است که در پیچ و خم اعتبارات مورد استفاده قرار می گیرد، مسیری که می تواند علاوه بر توسعه مسیر استان اردبیل تا مرکز کشور را تا 90 کیلومتر کاهش دهد. شهر. اقتصاد

منصوری افزود: مواصلاتی محور زنجان – بناب – طارم – منجیل یکی دیگر از حلقه های مهم اتصال مرکز استان به گیلان است و علاوه بر حفاظت و تجهیز مرکز استان در نزدیکی شمال کشور، امنیت و امنیت دارد. محور امن استان های آذربایجان غربی و شرقی، کردستان، همدان و کرمانشاه به شمال کشور متصل می شود.

بحث آب شرب یکی دیگر از مشکلات مهم طارم است

امام جمعه آببر مرکز شهرستان طارم بحث آب شرب را یکی از بزرگترین مشکلات شهرستان طارم دانست و تاکید کرد: با توجه به منابع آب مناسب هنوز مدیریت منبع آب طارم صورت نگرفته است. طارم به دلیل دارا بودن آثار طبیعی و تاریخی متنوع یکی از مناطق دارای پتانسیل در حوزه گردشگری است که متاسفانه کم بهره برداری شده و هنوز زیرساخت های لازم در این بخش ایجاد نشده است که نیازمند حمایت ویژه سرمایه گذاران در این منطقه است. .

نماینده طارم در مجلس وعده های انتخاباتی خود را فراموش کرده است

منصوری یکی دیگر از مشکلات عمده این شهرستان را کمبود آب برای کشاورزی عنوان کرد و افزود: متاسفانه با وجود خشکسالی مشکل آب دغدغه اصلی مردم سالیان سال است که ساکنان طارم هستند. پس موضوع حق آبه باید به سمت تامین آب پایدار کشیده شود تا این مشکل به سرعت حل شود، متاسفانه خانم کاندیدای مجلس در زمان تبلیغات وعده هایی به مردم می دهد اما پس از ورود به مجلس شورای ملی. همه این وعده‌ها فراموش شده است اما این وعده‌ها باید دوباره توسط مسئولان علنی شود.

ایجاد و توسعه صنعت تبدیل در بحث طارم/آب ضروری است

وی در ادامه با بیان اینکه بیشتر آب شهرستان طارم را آب های سطحی تشکیل می دهد و در این شهرستان آب زیرزمینی وجود ندارد و آب عمیق و یا بسیار کمی وجود دارد، ادامه داد: .

امام جمعه آببر گفت: در شهرستان طارم شاخه کوچکی وجود دارد که از کوه های شمال و جنوب شهر گرفته شده و رودخانه را تغذیه می کند. و ارزش زمین زیر دریاچه سد، ایجاد سدهای معیشتی مزیت بیشتری برای شهر دارد.

منصوری گفت: دنیا به سمت استفاده هر چه بیشتر از سدها پیش می رود، اما اقلیم شهر و مصرف کشاورزی نیازمند توجه بیشتر در سدسازی در روستاهای این شهرستان است. بیشتر آب شهر طارم در اواخر تابستان برای آبیاری باغات زیتون این شهر مصرف می شود و چاره ای جز ذخیره آب در روزهای اولیه نیست.بارش های گرم تابستان و بهاری در سدها . (سدهای بزرگ یا سدهای کوچک معیشتی) تابستان را برای کشاورزان فراهم می کند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر هیچ مدیریتی کار نمی کند، از وزیر نیرو خواست تا برای بررسی وضعیت آب کشاورزی در این منطقه یک روز به این شهرستان سفر کند.