ضرورت ارتقای کیفیت آموزش در کشور – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر، یوسف نوری بعدازظهر پنجشنبه در دیدار با اصحاب فرهنگی استان البرز که در کانون شهید فهمیده برگزار شد، اظهار داشت: نه فراموش کنیم که آموزش و پرورش برای تغییر نیازمند کار جدی و بزرگ است.

وی بیان کرد: اگر فکر کنیم کاشت درخت فقط در دانشگاه است، تفکر اشتباهی است، اما پرورش خلاقیت در مدارس و کلاس ها قدم اول است.

وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: اگر می خواهیم در تربیت و تربیت دانش آموزان گام های درستی برداریم باید رزق مقام معظم رهبری را برای خود چراغی کنیم.

وی در خصوص ناتوانی وزارت آموزش و پرورش در ساخت بیمارستان فرهنگیان خاطرنشان کرد: با این حال تلاش می کنیم بیمه معلمان را ارتقا دهیم تا بخشی از معضل سلامت حل شود.

نوری درباره لزوم تقویت دانشگاه فرهنگیان گفت: امسال حدود 50 هزار دانشجو جذب کردیم تا نیروی کافی بگیریم.

وی گفت: دانش آموزان برای ادامه فعالیت خود باید در آزمون احراز صلاحیت و شش سنجش نیز قبول شوند.

وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: اگر فضای آموزشی در مدارس را موثر و کارآمد کنیم، بدون شک کیفیت تدریس ارتقا می یابد، در این راستا معلمان باید از روش های نوین و جذاب تدریس استفاده کنند.

وی در ادامه بیان کرد: در این راستا اقدامات خوبی برای کسب 20 مدال طلا در المپیاد انجام شده است که بی شک کیفیت آموزشی را ارتقا می دهد.

نوری با بیان اینکه باید برای ارتقای کیفیت آموزش در مدارس تلاش بیشتری شود، گفت: در دوران کرونا مجبور به استفاده از آموزش مجازی بودیم که کیفیت آموزش را 30 درصد کاهش داد.

وی ادامه داد: برای رفع این مشکل اقداماتی انجام شده است بخشی از این مشکل در تابستان با شرکت در کلاس های تقویتی حل شد.

وزیر آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: البرز با کمبود امکانات آموزشی مواجه است و مهاجرت زیاد به این استان نیز باعث این مشکل شده است.

وی خاطرنشان کرد: باید از اعتبارات دولتی و تلاش خیرین برای رفع این مشکل استفاده کنیم.