ضرغامی: درآمد دولت صرف بدهی قدیمی شد – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر، عزت الله ضرغامی وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی که به عنوان نماینده ویژه رئیس جمهور در اصفهان در سفر هیئت دولت به اصفهان شرکت کرده بود، عصر پنجشنبه در نشستی با علما و مراجع تقلید حضور یافت.

ضرغامی در این نشست گفت: در فضای مجازی فضای متشنجی علیه روحانیت به دلیل اقدامات برخی از بانوان وجود دارد. در نتیجه روحانیت امروز در ایران مظلوم ترین است. طلاب و روحانیون حوزه در پایین ترین سطح زندگی می کنند.

وی ادامه داد: مشکل ما این است که سبک زندگی را انتخاب کرده ایم که نام روحانیت را لکه دار کرده است، در 43 سال بعد از انقلاب عده ای لباس روحانیت پوشیدند که در اقلیت هستند اما بسیار قدرتمند. اما ما مشکل داریم روحانیت ما به ویژه در اصفهان هویت خاص خود را دارد و نقطه قوت ما همین است و اگر امتیازات را حساب کنیم، روحانیت و هیئات مذهبی امتیاز ماست.

وزیر میراث فرهنگی با تأکید بر اینکه «اکنون نیازمند مدرسان هستیم تا به وظیفه خود در دفاع از انقلاب اسلامی و مبانی اسلام عمل کنند» خاطرنشان کرد: ایشان در دیدار با آیت‌الله سیستانی تأکید کردند که باید از اسلام و انقلاب اسلامی دفاع کرد. . رژیم کنونی وارث مشکلات بسیاری است. بر اساس آخرین گزارش بانک مرکزی ایران، رشد اقتصادی در حال حاضر 5.4 درصد است و این رقم خوبی است. رژیم اولیه به خوبی پیش رفت، اما ما مسائل دیگری داریم که بسیار بحث برانگیز است.

ضرغامی افزود: هر چه به دست دولت می رسد صرف بدهی قدیمی می شود. رئیس جمهور عادت به گفتن این حرف ها ندارد و زمان غیرعادی را صرف اداره کشور می کند. دولت با هم کار می کند و برنامه ریزی می کند.

وی در مورد اصلاحات اقتصادی تاکید کرد که حذف ارز مورد نظر باید اتفاق می افتاد. آن پول متعلق به افرادی است که قرار است کالاهای اساسی سفارش دهند، اما عاقبت این پول مشخص نیست و به گفته رئیس قبلی سازمان برنامه و بودجه، هیچگاه ۱۸ میلیارد دلار برای خرید کالاهای اساسی کنار گذاشته نشده است. کشور را ترک کرد.

وزیر میراث فرهنگی افزود: دولت تصمیم گرفته است که این پول برای فروشندگان مستقیم نباشد و مستقیما برای مردم باشد. اما کار سخت، زمان و مواد از بین می رود. امیدوارم برنامه دولت به نتیجه برسد و از نقطه عطف تاریخی عبور کنیم.