ضدعفونی مواد غذایی

شاید خیلی از افراد تا چندی پیش خیلی به شستشو و ضدعفونی مواد غذایی اهمیت نمی دادند، اما با توجه به شیوع و گسترش بیماری کرونا اهمیت این موضوع تقریبا برای همه روشن شده است. در این نوشته به طور کامل به شیوه های ضد عفونی کردن میوه ها و سبزیجات و مواد غذایی و نکات پیرامون آن می پردازیم.

در مورد روش های ضدعفونی کردن و شستشوی مواد غذایی مطالب زیادی در دسترس است اما هنوز سوالات زیادی در این خصوص پرسیده می شود ضمن اینکه اکثر مطالب اشباها به استفاده از مایع ظرفشویی برای ضد عفونی کردن سبزیجات، اشاره می کنند که روشی نادرست است.

به همین دلیل در این مطلب به روش های اصولی و سالم ضد عفونی کردن سبزیجات و مواد غذایی اشاره می کنیم.

‌ در ابتدا هنگام خرید، سعی کنید میوه ها و سبزیجاتی را انتخاب کنید که بدون خراش و آسیب دیدگی باشند.

با توجه به شرایط اخیر و نگرانی بابت ویروس کرونا، بعد از خرید کیسه ها را در سینی یا مکانی قرار دهید که با بقیه ی وسایل در تماس نباشند.

‌در مورد سبزیجات بهترین روش شستشو و ضد عفونی، در شرایط فعلی استفاده از مایع ضد عفونی کننده است که از داروخانه ها یا فروشگاه ها می توانید تهیه کنید و به نسبتی که روی بطری نوشته شده است، با آب مخلوط کنید. سبزیجات را شسته و بعد خوب آبکشی نمایید.

‌توجه داشته باشید استفاده از نمک تنها برای پاک کردن سموم آفت کش مفید است و نمک خاصیت انگل زدایی ندارد و نکته دیگر اینکه استفاده از نمک برای شستشوی سبزیجات باعث تجمع نیترات در سبزیجات می شود. بنابراین برای ضد عفونی کردن سبزیجات گزینه مناسبی نیست. ‌

‌برای از بین بردن سموم، سرکه بهترین انتخاب است.

اما در این شرایط اخیر به دلیل نگرانی بابت ابتلا به کرونا ویروس، برای انگل زدایی و از بین بردن ویروس بهترین انتخاب همان مایع ضدعفونی کننده است.

‌برای شستشوی میوه ها هم بهترین انتخاب در شرایط فعلی مایع ضدعفونی کننده است.

‌دقت کنید  USDA، NHS و ،،، هیچکدام استفاده از مایع ظرفشویی برای شستشوی میوه ها و سبزیجات را تایید نکردند!!!

حتی در این سایت ها ذکر شده استفاده از آب تنها برای سبزیجاتی که پوسته سخت تری دارند مثل سیب زمینی، خیار و … و استفاده از یک براش و کشیدن آن روی سطح میوه و سبزی های سخت کافی است، اما چون شرایط عمل آوری، خاک، سموم و آفت کش های ما  متفاوت است با سایر کشورها، ما در این شرایط توصیه هایی غیر از آب تنها را داریم که پیش تر اشاره کردیم. پس توجه داشته باشید مایع ظرفشویی گزینه ی مناسبی نیست!

‌بعد از ضدعفونی کردن،  کیسه ها را دور بریزید و محلی که آن ها را قرار داده بودید را ضدعفونی نمایید. سعی کنید میوه و سبزی ضد عفونی نشده را داخل یخچال قرار ندهید.

اگر فرصت کمی داشتید،  کیسه های خرید را گره بزنید و در اسرع وقت اینکار را انجام دهید.

ضد عفونی کردن آجیل، خرما و تخم مرغ:

‌‌برای ضد عفونی کردن آجیل، دو راه وجود دارد:

روش اول:

۲ تا ۳ قاشق غذاخوری آب را درون یک تابه درب دار بریزید و آجیل را داخل تابه بریزید، در ظرف را بگذارید و به مدت ۳ تا ۵ دقیقه روی حرارت متوسط قرار دهید. وقتی آب ظرف تبخیر شد، از روی حرارت برداشته و‌ آجیل را هوادهی کنید.

‌ روش دوم:

‌آجیل ها را داخل سینی فر بریزید و به مدت ۵ تا ۶ دقیقه با درجه ۵۵ حرارت دهید، بعد از این مدت از فر خارج کنید و هوادهی نمایید.

ضد عفونی کردن خرما:

‌هم از شیوه ی اول ضد عفونی کردن آجیل برای خرما می توانید استفاده نمایید، یعنی ۲ تا ۳ قاشق غذاخوری آب را داخل ظرفی ریخته، خرماها را هم بریزید و ۳ تا ۵ دقیقه حرارت دهید.

‌روش دیگری هم هست که اگر فرصت دارید می توانید انجام دهید.‌

‌خرماها را پوست بگیرید، هسته اش را جدا کنید و در تابه حرارت دهید، وقتی از حرارت افتاد داخل یخچال گذاشته و بعد از یک ساعت از مواد برداشته و به شکل توپک گرد کنید. در آخر هم می توانید برای افزایش ارزش غذایی، آن ها را داخل کنجد، پودر گردو، پودر نارگیل و ،،، بغلتانید. به این شکل هم خرمای تمیز و سالمی دارید و هم مقوی.

‌ضد عفونی کردن تخم مرغ:

در این شرایط وقتی تخم مرغ تهیه می کنید، ظرف بسته بندی آن را با آب و صابون، یا آب و مایع ظرفشویی خوب بشویید و خشک نمایید. اما خود تخم مرغ ها را نشویید. چون پوسته تخم مرغ در حالت طبیعی یک پوشش محافظتی دارد که مانع از ورود میکروب ها به داخل آن می شود. وقتی شما زود تخم مرغ را می شویید، لایه محافظتی از بین رفته و بیشتر و زودتر در معرض میکروب ها قرار می گیرد. تخم مرغ ها را با همان ظرف داخل کیسه فریزر قرار دهید و کیسه را گره بزنید یا تخم مرغ ها را داخل ظرف دیگری بگذارید و روی آن را سلفون بکشید تا موقع استفاده.

هر وقت خواستید تخم مرغ ها را مصرف کنید به اندازه نیاز بردارید، آن ها را خوب شسته و مصرف نمایید.‌

می توانید این کار را با یک اسکاج نرم و تمیز انجام دهید.‌

توجه داشته باشید تخم مرغ خام و نیم پز استفاده نکنید. تخم مرغ ها باید کاملا پخته شده مصرف شوند.

 

فاطمه احمدیان – مشاور ارشد تغذیه و رژیم درمانی

دیدگاهتان را بنویسید