صهیونیست شماره یک روزنامه نگاری! خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از مرکز رسانه فلسطین، نتایج این گزارش نشان می دهد که رژیم صهیونیستی بیشترین تعداد روزنامه نگاران کشته شده را در جهان دارد.

انجمن آمریکایی علیه جریانات روز شنبه گزارشی را منتشر کرد و در آن اعلام کرد رژیم صهیونیستی بیشترین جنایات را علیه خبرنگاران مرتکب شده است که فهرستی از کشورهای در این زمینه را نیز شامل می شود.

بر اساس گزارشی از آمریکا، رژیم صهیونیستی به دور از هر کشوری که شاهد جنگ و جنایت یا گروه های مافیایی و قاچاقچیان مواد مخدر باشد، اولین کشوری است که خبرنگاران را می کشد.

بستگی دارد به بر اساس گزارش این سازمان، از سال 2000، 55 روزنامه نگار فلسطینی در جریان پوشش خبری این حادثه به ضرب گلوله نظامیان اسرائیلی کشته شده اند که نمونه اخیر آن شهید غفران است. وراسنه و پیش از او نیز شهید نازنین بود ابوعقلی خبرنگار شبکه الجزیره در اردوگاه جنین به ضرب گلوله نظامیان صهیونیست کشته شد.

سابق همچنین جنبش حماس در واکنش به شهادت شیرها ابوعقلی روزنامه نگار فلسطینی در بیانیه ای گفت: «قتل شیرین». ابوعقلی این جنایت دیگری است که به یک سری جنایات توسط رژیم اشغالگر قدس به ویژه رسانه های فلسطینی کمک می کند. در ادامه این بیانیه آمده است: آنچه رخ داده کشتار عمدی جنایتکاران است و واضح است که رژیم صهیونیستی باید در صحنه بین المللی پاسخگو باشد. بین المللی “تنبیه شدن.”

از سوی دیگر، هیئت اتحادیه اروپا در فلسطین با صدور بیانیه ای خواستار تحقیقات سریع و مستقل برای مجازات عاملان این کشتار شیرین شد. ابوعقلیاو یک روزنامه نگار فلسطینی شد، اما هیچ اقدامی از سوی مقامات انجام نشده است بین المللی هنوز این اتفاق نیفتاده است و اتحادیه اروپا با حمایت از رژیم صهیونیستی یکی از دلایل اصلی ادامه فعالیت جنایتکارانه این رژیم علیه خبرنگاران است.