صنعت داروسازی کشور از بیماری های خودایمنی رنج می برد – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهاناحمد قویدل گفت: سازمان غذا و داروی آمریکا اخیراً داروی جدیدی را برای درمان بیماران هموفیلی با کمبود 8 جزء پس از پایان سه مرحله تحقیقاتی تایید کرده است که در مقایسه با داروها حدود نیم هفته عمر دارد. بیشتر. این موجود که نیمه عمر آن حداقل 12 ساعت است، در حال ایجاد تغییرات قابل توجهی در درمان بیماران هموفیلی در سراسر جهان است.

وی افزود: بیماران هموفیلی با درمان پیشگیرانه (پیشگیریآنها می توانند با استفاده از این دارو به صورت هفتگی زندگی عادی تری داشته باشند و کیفیت زندگی آنها تا حد زیادی بهبود یابد.

وی ادامه داد: هرگاه این اخبار را در مورد دستاوردهای علمی جامعه هموفیلی ایران مرور می کنیم، خود به خود این سوال برای بیماران هموفیلی مطرح می شود که چه زمانی به پایان این داروها می رسند؟ مثلاً داروها.هملیبرا«توانایی ماهیگیری سر وقت سالهاست که وارد بازار جهانی دارویی شده و فرصت ورود به لیست داروهای کشور را نداشته و فرمول آن به تازگی در کشور به ثبت رسیده است.این دارو. با توجه به هزینه بالای فعلی و صرفه اقتصادی آن در آینده، این دارو تنها با حمایت 100% دولتی در دسترس بیماران نخواهد بود. فقط دولت می تواند چنین تصمیمی بگیرد. هزینه ها و مزایای مسائل روانی از مبنای تصمیم گیری گیر دولت نگران داروهای جدید است.

تشریح پیامدهای منفی رویکرد و سیاست مدیرکل سابق انستیتو هموفیلی ایران من میفهمم وی در حوزه دارو و تولید داخلی افزود: متاسفانه صنعت داروسازی در کشور به بیماری خودروسازی مبتلا شده است. حمایت بی‌امان از تولیدات داخلی و تجار انحصاری و خرید اوراق بهادار دولتی از آن‌ها از یک سو انگیزه پیشرفت در این صنایع را از بین می‌برد و از سوی دیگر با تصویب واردات داروهای مشابه ساخت داخل. کشور. .، واردات داروهای جدید و حمایت دولتی از آنها مسدود شد.

وی در ادامه گفت: هرچه شرکت داخلی تولید می کند دولت است می خرد. متأسفانه سازمان بیمه است افتادن ما شغلی در کشور نداریم که حداقل از نظر درآمد ضعیف باشد و زیر بار حمایت بی قید و شرط از داروهای تولید داخل نباشد. سازمان تامین اجتماعی و سلامت ایران بزرگترین سازمان بخصوص انجمن بیمه افتادن رسمی و پست هستند سیاست گذاری های ایالت است. در چنین شرایطی صنعت دارو رونق نمی گیرد، صنعت داروسازی در کشور زمانی رونق می گیرد که رقیبی برای آن وجود داشته باشد. صادرکنندگان دارو در خارج از کشور هستند. صادرات شرکت باید تایید شود های در میان آنها بین المللی دريافت كردن. دسترسی به فناوری های جدید.

قویدل گفت: متأسفانه “بازار یابی”، این عنصر گمشده در صنعت داروسازی کشور است، زیرا آنها به آن نیاز ندارند. دولت مطمئن ترین و امین ترین خریدار تولید و مردم مشتریان متعهد انواع تولیدات هستند. واحد -ماروترا به طور کلی قابل اجرا نیست. نقش این بخش ها برقراری ارتباط بیشتر با پزشکان، پرستاران و مسئولین فنی در داروخانه است. تلاش برای رزرو به موقع، افزایش تقاضا و درد بدون شرم در زمینه پزشکی نیز باید مانند درمان بیماری های صنعت خودرو انجام شود. میدان رقابت باید تعریف و ساده شود.

وی در پاسخ به این سوال که چه راهکاری برای درمان بیماری موسوم به صنعت دارو ارائه می دهید، گفت: دولت باید بین 2 تا 5 سال از تولید داخل حمایت کند و شرط حمایت مستمر، اخذ مجوز است. بین المللی قرار دادن. به طور کلی، حمایت از پزشکی داخلی برای 15 سال، 20 سال و نرسیدن به سطح کیفی مطلوب، منطقی نیست. به عنوان مثال جامعه تالاسمی در کشور سال ها این حمایت بی امان از تولید خانگی را تحمل کرده است. می کشتن و اعتراض آنها به زمین کشیده شد.

قویدل ادامه داد: در حالی که گزارش عدم بهره وری خوب در صنعت خودروسازی کشور در نتیجه کنترل تردد و کنترل تردد به بالاترین سطوح سیستم می رسد، در تعدادی از موارد در حوزه پزشکی، مسئولیت جمع بندی نظرات پزشکان و متخصصان و همچنین بیماران بر عهده کارشناسان FDA است. آنها مستقیماً این داروها را مصرف می کنند و با نظارت بر عوارض جانبی داروها از همه جنبه ها اعم از قیمت و مزایا و مقایسه قیمت، گزارش های مستندی در مورد این بیماری که صنعت داروسازی را تحت تأثیر قرار می دهد تهیه می کنند. اگر این گزارش ها جسورانه تهیه شود، بدون شک نیاز به بازنگری در سیاست های جدید در صنعت داروسازی است. سیاستمدار آنها نباید به خود شک کنند، زیرا هر دری به انحصارات در همه عرصه ها، فساد و رانت از یک در وارد می شود. رقابت کلید هر رشد اقتصادی است.