صنعت استان مرکزی نماد غرور ملی است – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرنگار مهر، آیت الله «سید ابراهیم رئیسی» صبح جمعه در بیست و نهمین سفر خود به استان از طریق فرودگاه اراک وارد استان مرکزی شد و مورد استقبال نمایندگان ولی فقیه، استاندار و جمعی از مسئولان استانی قرار گرفت.

وی درباره توانمندی های استان مرکزی گفت: استان مرکزی دارای قابلیت های فراوانی است و قطب صنعتی ویژه کشور محسوب می شود و نقش مهمی در اقتصاد کشور دارد.

آیت الله رئیسی در خصوص ظرفیت های صنعتی استان مرکزی گفت: صنعت استان مرکزی نقش بی بدیلی در صنعت و اقتصاد کشور دارد و هر یک از این صنایع نماد غرور ملی هستند.

وی با بیان اینکه استان مرکزی خانه سرافرازان و بزرگان است و بیش از 6 هزار شهید به دفاع مقدس و نظام جمهوری اسلامی پایبند بوده اند، گفت: علمای نامی از جمله امام راحل و آیت الله اراکی و… هر یک از این رهبران بزرگ از رهبران اسلام رشید به شمار می روند.

رئیس جمهور در خصوص پیش بینی پیش از بیست و نهمین سفر استانی شورای دولتی گفت: گروهی برای نظارت بر وضعیت استان مرکزی قبل از سفر اعزام و گزارشی را تهیه و ارائه کردند تا در تصمیم-ایده مورد بررسی قرار گیرد.

وی با نگاهی به ظرفیت نیروی انسانی استان مرکزی گفت: افراد فعال، ماهر و مستعد زیادی در استان وجود دارند که اگر دولت شرایط را برای آنها فراهم کند، می توانند در توسعه کشور موفق باشند.

آیت الله رئیسی در پایان توضیح داد: این سفر تصویب و در استان ها تصمیم گیری و ابلاغ می شود و در مرکز تصمیم گیری می شود و به اطلاع مردم می رسد.