صلح در اوکراین بدون مذاکره روسیه و آمریکا غیرممکن است – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از تاس، «ویکتور اورباننخست وزیر مجارستان در جریان کنفرانس کنش سیاسی محافظه کاران (CPAC) در دالاس، تگزاس گفت که بدون مذاکره بین روسیه و ایالات متحده، صلحی در اوکراین حاصل نخواهد شد.

او روز پنجشنبه گفت: «از نظر من، این استراتژی رهبران جهان است [در مورد اوکراین] جنگ را تشدید و طولانی می کند و امکان صلح را کاهش می دهد. بدون گفتگو بین آمریکا و روسیه، صلح در اوکراین برقرار نخواهد شد.

نخست وزیر مجارستان افزود: تنها رهبران قوی می توانند صلح را برقرار کنند.

اوربان وی همچنین در این نشست افزود: اکنون به دلیل بحران داخلی ناشی از اقدامات جهانی گرایان، آینده غرب در هاله ای از ابهام قرار دارد.

وی روز پنجشنبه در سخنرانی خود در نشست دالاس گفت: آینده غرب در بلاتکلیفی وجود دارد و ما در غرب هرگز با چنین بحرانی مواجه نشده‌ایم.

نخست وزیر مجارستان ادامه داد: امروز غرب با خودش در جنگ است. ما کشورهای دیگر را آینده رهبران جهان می بینیم. اما ما آینده متفاوتی داریم. همه جهانی گرایان می توانند به جهنم بروند، من به تگزاس می آیم.

اوربانرهبر 58 ساله مجارستان در سال‌های اخیر با کراوات نارنجی و با تمایلات طرفدار روسیه در تمام محافل سیاسی حضور داشته است. اوربان او بارها گفته است که با تحریم های اتحادیه اروپا علیه روسیه مخالف است، اما در عمل به اعمال تحریم ها رای داده است. اگرچه او به حمایت از تحریم ها رای داد، اما تقویت تحریم ها به ویژه در بخش انرژی، نفت و گاز از روسیه به اروپا را رد کرد.