شیوع آنفلوانزا در شاهرود و میامی/ بیماران جدید کرونا در بیمارستان بستری شدند – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانحسین شیبانی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه هفته گذشته تعداد بیماران مبتلا به آنفولانزا و کرونا در بیمارستان های شاهرود و میامی دو برابر شد، گفت: بیماران در مراکز درمانی هستند که این افزایش را می توان در شاخص بیماران تعریف شده مشاهده کرد. .

وی با بیان اینکه افزایش بیماری آنفولانزا و کرونا در شاهرود و میامی در شاخص بیمارستان ها نیز قابل مشاهده است، گفت: از ابتدای هفته جاری تاکنون 21 نفر در بیمارستان بستری شده اند که یکی از آنها مبتلا به کرونا و مابقی در رنج هستند. آنفولانزای شدید و همچنین پنج نفر آه تو سی یکی نگه داشته شده

40 درصد آزمایشات مثبت است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود با اعلام اینکه 40 درصد آزمایش‌های گرفته شده از بیماران مبتلا به آنفولانزا و کرونا مثبت بوده است، تاکید کرد: 98 درصد موارد آنفولانزای نوع یک در بیماران بیمارستانی تشخیص داده می‌شود.

شیبانی گفت: تنها دو درصد بیماران مبتلا به آنفولانزای نوع B هستند و خوشبختانه در شهرستان‌های شاهرود و میامی فوتی ثبت نشده است. زنان و غیره نیز با روش های ساده پیشگیری از جمله استفاده از ماسک برای شستن مکرر دست ها، پرهیز از تجمعات بزرگ و غیره می توان این شک را برطرف کرد.

وی در مورد واکسیناسیون نیز گفت: واکسن کرونا همان شرایط قبلی را دارد و باید در چهار مرحله انجام شود، در مورد واکسن آنفولانزا هم همینطور است، اما کسانی که بیماری های زمینه ای یا نقص سیستم ایمنی دارند باید واکسن آنفولانزا بزنند.