شکست تیم هندبال جوانان ایران مقابل کویت – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرنگار مهر، تیم ملی هندبال جوانان ایران شب چهارشنبه نهم تیرماه در سومین دیدار رقابت های قهرمانی آسیا و انتخابی جهانی به مصاف تیم کویت رفت. شاگردان سرگئی در آخرین دیدار در مرحله گروهی مسابقات قهرمانی آسیا با نتیجه 26 بر 20 مقابل کویت شکست خوردند.

نیمه اول این بازی با نتیجه 16 بر 10 به سود کویت به پایان رسید و اگرچه جوانان ایرانی در نیمه دوم اختلاف را کم کردند اما در دقیقه پایانی بازی اختلاف به شش گل رسید و کویت به پایان رسید. برنده این بازی

تیم ملی هندبال جوانان کویت بدون شکست با دو برد و یک تساوی به عنوان تیم اول و عربستان با دو برد به عنوان تیم دوم گروه A به نیمه نهایی مسابقات قهرمانی جوانان آسیا راه یافتند.

هندبالیست های نوجوان ایران در اولین دیدار خود در این مسابقات روز شنبه برابر تیم قدرتمند عربستان شکست خوردند. تیم ملی هندبال جوانان ایران که در مسابقات قهرمانی آسیا وارد گروه مرگ شده بود در دومین دیدار مقابل کره جنوبی شکست خورد.

لازم به ذکر است که دو تیم کره جنوبی و کویت با 5 مدال طلای آسیایی در این رده بهترین تیم های قاره محسوب می شوند. عربستان سعودی نیز در رده مردان سال ها مدعی بوده است.

احسان بذرافکن، سعید علی اکبری، طاها شکوهی پور، علی مقدم، محمد سنجری پور، رضا بیات، شایان فرشته نژاد، سید مهرشاد دانشی، علی حافظیان، امیرعباس زارعی، صابر حیدری، امیررضا شجاعی، سهیل صفری، محمدرضا مرضیهره ، مبین آبیار و امیرحسین مسعودنیا تیم ملی هندبال جوانان ایران در مسابقات قهرمانی آسیا را تشکیل می دهند.

ابوالقاسم شعبانپور (مدیر فنی)، سرگئی نیکولنکو (سرمربی)، محمود متین (سرپرست)، حسن رنجکار (مربی)، امید کاظمی (دستیار ورزشی) به عنوان کادر فنی تیم ملی ایران در این مسابقات حضور دارند.

در این قرعه کشی ایران، کره جنوبی، عربستان و کویت در گروه A و بحرین، ژاپن، هند و پاکستان در گروه B هندبال آسیا قرار دارند. قهرمانی.

پس از پایان مرحله گروهی، تیم اول گروه الف با تیم دوم گروه ب، تیم اول گروه ب برای تعیین رتبه اول تا چهارم با تیم دوم گروه الف رقابت می کند و تیم سوم در گروه الف با تیم چهارم از B و تیم سوم از گروه B با تیم چهارم از A بازی خواهند کرد. آنها برای رتبه های پنجم تا هشتم بازی خواهند کرد.