شولتز: کمک به اوکراین برای چندین دهه ادامه دارد – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از تاس، نخست وزیر آلمان گفت که کمک های غرب به اوکراین به طور نامحدود ادامه خواهد داشت.

اولاف شولتز روز سه شنبه اعلام کرد که غرب قصد دارد کمک های خود به اوکراین را برای دهه های آینده ادامه دهد. به گفته نخست وزیر آلمان، این کمک ها بخشی از “طرح مارشال قرن بیست و یکم” است.

نخست وزیر آلمان در افتتاحیه کنفرانس بین المللی احیای اوکراین در برلین گفت: اکنون زمان آن است که درباره آینده اوکراین و نحوه تامین مالی آن صحبت کنیم. ما امروز اینجا هستیم تا درباره چگونگی تضمین و حفظ بودجه برای بازسازی و بازسازی اوکراین برای سال ها و دهه های آینده بحث کنیم.

شولز بر رویکرد غربی ها به جنگ تاکید کرد و گفت که این (کمک به اوکراین) چیزی نیست جز ایجاد یک طرح جدید مارشال برای قرن بیست و یکم، که شولز آن را کار نسلی توصیف کرد که اکنون باید آغاز شود.

صدراعظم آلمان حمایت اتحادیه اروپا از دولت اوکراین را یک تصمیم درست ژئوپلیتیکی توصیف کرد و اطمینان داد که حمایت غرب از اوکراین تا زمانی که نیاز باشد ادامه خواهد داشت.

شولتز همچنین درباره جنگ این کشور در اوکراین صحبت کرد و گفت که آلمان به ارائه کمک های کامل به دولت کی یف از جمله تامین سامانه های دفاع هوایی ادامه خواهد داد.

در پایان، صدراعظم آلمان ابراز امیدواری کرد که موضوع احیای اوکراین در اجلاس سران گروه 20 در بالی اندونزی در ماه نوامبر در دستور کار قرار گیرد.