شورای امنیت نباید بستری برای راستی آزمایی اهداف متجاوزان به یمن شود – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المسیره، هشام شرف وزیر امور خارجه دولت نجات ملی یمن بیانیه مطبوعاتی شورای امنیت صادر کرد و این اقدام تلاشی برای تغییر وضعیت با یک سوگیری آشکار است. در برابر دیگران بی طرف و بی تفاوت نسبت به وضعیت وخیم انسانی در یمن در هشت سال گذشته

بر اساس این گزارش، هشام شرف تاکید کرد: خواسته صنعا روشن و بدون ابهام و یک خواسته بشردوستانه است که پیامدهای انسانی را در یمن که بدترین وضعیت جهان است کاهش داده و ائتلاف متجاوز سعودی برای یمن مشخص کرده است. هشت سال گذشته

وزیر امور خارجه دولت نجات ملی یمن در عین حال از شورای امنیت خواست به مسئولیت خود برای پایان دادن به خشونت نظامی و محاصره یمن که مبنای و توجیه شرعی و قانونی نیست، عمل کند.

هشام شرف گفت: خشونت و محاصره یمن مغایر با منشور سازمان ملل برای حفظ صلح و امنیت بین المللی است و بنابراین نباید به یک مجمع بین المللی برای راستی آزمایی تبدیل شود و شورای امنیت اهداف و سیاست های کشورهای متجاوز را مشروعیت می بخشد. .

وزیر امور خارجه دولت نجات ملی یمن همچنین بر تقویت تلاش های محلی، منطقه ای و بین المللی برای دستیابی به صلح واقعی و پایدار به نفع این کشور تاکید کرد.

هشام شرف بار دیگر از منطقه و جهان خواست اهمیت جایگاه صنعا را که از سوی شورای عالی سیاسی یمن اعلام شد، درک کنند.

وی همچنین افزود که خواسته صنعا بشردوستانه است و هدف آن تضمین موفقیت آتش بس از طریق مذاکره است.

هشام شرف توضیح داد که شورای امنیت، جامعه جهانی و نماینده ویژه سازمان ملل در امور یمن نباید تنها به تمدید آتش بس بسنده کنند.

وزیر امور خارجه دولت نجات ملی یمن تاکید کرد که مردم یمن خواهان پایان دادن به خشونت نظامی، رفع محاصره و اثرات منفی بر اقتصاد و معیشت این خشونت و ایجاد، توسعه و توسعه هستند. برقراری روابط با همسایگان بر اساس احترام متقابل. و عدم مداخله در امور داخلی و حفظ صلح و امنیت در منطقه و در صورت عدم رعایت این خواسته ها عواقب آن گریبانگیر همه به ویژه کشورهای حمله کننده به یمن خواهد شد.