شورای امنیت عربستان و اسرائیل در جریان سفر بایدن اعلام کرد – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المیادین، رسانه های صهیونیستی از تشکیل شورای امنیت عربستان و رژیم صهیونیستی در جریان سفر جو بایدن رئیس جمهور آمریکا به منطقه خبر دادند.

بر اساس گزارش‌ها، رسانه‌های صهیونیستی گزارش دادند که در جریان سفر جو بایدن رئیس‌جمهور آمریکا به سرزمین‌های اشغالی و عربستان سعودی که قرار است در اواسط ماه آینده میلادی انجام شود، شورای امنیت در آمریکا، اسرائیل و عربستان سعودی تشکیل شد. . هامبارا

گیلی کوهن، تحلیلگر سیاسی گفت: تماس های زیادی برای ایجاد بستر امنیتی بین اسرائیل و عربستان سعودی و همچنین سایر کشورهای عربی که برای حفاظت از منطقه و البته مقابله با تهدید ایران تلاش می کنند، وجود دارد. در شبکه کان

وی افزود: بر اساس آنچه از مقامات ارشد اسرائیل شنیده ام، به نظر می رسد تشکیل این شورای امنیت در سفر جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا به اسرائیل اعلام خواهد شد. این اظهارات را می توان در اسرائیل یا عربستان سعودی بیان کرد.

تحلیلگر کان گفت: منابع اسرائیلی به ما گفته اند که اکنون زمان جدیدی برای مقابله با تهدید ایران است.

از سوی دیگر نماینده روابط خارجی شبکه سیزدهم تلویزیون رژیم صهیونیستی نیز گفت: در سفر بایدن ابتدا باید منتظر اتفاق غیرمنتظره باشیم. امشب، دفتر نخست وزیر نفتالی بنت اشاره کرده است که بنت در این سفر اقداماتی را برای گنجاندن اسرائیل در خاورمیانه اعلام خواهد کرد.

کاخ سفید روز سه شنبه اعلام کرد که جو بایدن، اسرائیل، خاورمیانه و عربستان سعودی برای اولین بار در تاریخ 13 تا 16 جولای (22 تا 25 ژوئیه) نامزد خواهند شد.

در این بیانیه آمده است: رئیس جمهور امیدوار است در ماه ها و سال های آینده دیدگاه های مثبت خود را درباره مداخله آمریکا در منطقه بیان کند. رئیس جمهور از رهبری و دعوت ملک سلمان قدردانی خواهد کرد.

بر اساس این بیانیه، بایدن در نشست شورای همکاری خلیج فارس با مصر، عراق و اردن (GCC +3) شرکت خواهد کرد تا بر تعهد آمریکا به حفاظت از اسرائیل تاکید کند. فواید. “