شهر دهدشت به استقبال قهرمان المپیک ناشنوایان برزیل رفت – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان


به گزارش خبرنگار مهر، آئین استقبال از حکیمه زکی زاده، قهرمان تاریخ‌ساز شهرستان کهگیلویه در پارک جنگلی دهدشت برگزار شد.

نایب رئیس هیأت کاراته کهگیلویه، ضمن ابراز خرسندی از حضور باشکوه حکیمه زکی زاده در مسابقات المپیک، در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: کهگیلویه مهد استعدادهای درخشان است و این قهرمانی انگیزه ما را برای توسعه‌ی ورزش قهرمانی دوچندان کرد.

اعظم فرخ زاده افزود: در آینده‌ی نزدیک، همچنان منتظر شورآفرینی این نام آوران استان خواهیم بود.

وی با اشاره به فعالیت ورزشی این قهرمان، تصریح کرد: زکی زاده از سال ۱۳۹۸ کاراته را شروع و از تابستان ۱۳۹۸ به صورت کاملاً تخصصی فعالیت حرفه‌ای دارد.

شهر دهدشت به استقبال قهرمان المپیک ناشنوایان برزیل رفت

فرخ زاده با اشاره به برنامه ورزشی زکی زاده افزود: برنامه ریزی ورزشی وی را زیر نظر کارگروه علوم پزشکی شروع کردیم که در مسابقات جهانی به میزبانی تهران در رشته کومیته وزن منفی ۵۰ کیلوگرم در قسمت انفرادی مدال نقره و در کومیته تیمی مدال طلا را کسب کرد.

وی بیان کرد: این ورزشکار به مدت ۸ ماه در اردوی تیم ملی حضور داشت و در اردیبهشت ۱۴۰۱ مدال طلای کومیته تیمی و در کومیته انفرادی مدال برنز را در المپیک برزیل کسب کرد.

مربی و نایب رئیس هیأت کاراته شهرستان کهگیلویه ابراز امیدواری کرد: با حمایت مسئولین ورزشکاران را حفظ و استعدادهای جدیدی را به تیم ملی معرفی و مدال آوری آنها را شاهد باشیم.

همچنین، حکیمه زکی زاده ورزشکار مدال آور المپیکی با ابراز خوشحالی از این مدال، گفت: این مدال را به مردم استانم کهگیلویه و بویراحمد و به ویژه شهرستان کهگیلویه تقدیم می‌کنم.