شهرداری با سابقه باید در خرم آباد ایجاد شود – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر، عطا حسن پور در نشست خبری امروز گفت: با توجه به بافت تاریخی خرم آباد، احداث شهرداری تاریخی برای خدمت رسانی به مردم و تامین مجدد بستر معیشتی ضروری است.

وی با اشاره به ویرانی های ناشی از راهسازی در چند سال گذشته در بستر تاریخ خرم آباد و بررسی شورای عالی شهرسازی و معماری، گفت: آماده همکاری با شهرداری خرم آباد در این زمینه است. در چارچوب مقررات این وزارتخانه.

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان همچنین درباره احداث پل «افلاک» بر روی رودخانه خرم آباد گفت: در محدوده قلعه «فلک افلاک» مکانی برای این پل وجود دارد. به نظر می رسد این اثر ارزشمند در فهرست موقت جهانی فرهنگ و گردشگری و صنایع دستی قرار دارد.

حسن پور در بخشی دیگر از سخنان خود گفت: برای ارتباط صنعتگران در عرصه تولید پوشاک با طراحان و تولیدکنندگان پارچه سنتی، می توانند آثار خود را در بخش صنعتگران سنتی و بومی استان عرضه کنند. تولید پوشاک

وی گفت: صنعتگران نساجی، طراحان لباس، چاپ سنتی و گلدوزی‌های سنتی استان لرستان می‌توانند آثار خود را به این اداره کل ارائه کنند.

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان با اشاره به اینکه مهلت تحویل اثر از امروز شنبه 30 مهر به مدت دو هفته آغاز می شود، اعلام کرد: احترام به اعتماد در دسترس بودن و فرهنگ بومی محصول، کیفیت بالا است. با استفاده از مواد طبیعی و مرغوب، استفاده از طرح های مناسب و خلاقانه، قابل اجرا بر روی محصولات، به کارگیری اصول زیبایی شناسی و نوآوری در فرم، طرح و نقش و تکنیک، رنگ آمیزی یا ترکیب اصلی رنگ ها سنتی و مدرن هستند اما هویت خود را حفظ می کنند. اثر و ترکیب تکنیک ها و نقوش با حفظ اصالت فرهنگ سنتی و مدرن.

حسن پور گفت: ذکر نام و نام خانوادگی، کد ملی، استان و شهر، زمینه فعالیت، سال تولید، اندازه تولید، ظرفیت تولید و شماره تلفن صاحب در آن زمان شغل مورد نیاز است. تحویل کار

وی از تمامی صنعتگران سراسر استان در زمینه طراحی و تولید لباس های سنتی و محلی برای حضور در این مراسم دعوت به عمل آورد.