شمشیر دولبه سفر اندیشه های منفی مدرنیسم در برخی فیلم ها/سینماها است – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی انجمن سینما، مراسم اختتامیه نهمین هفته و عکس های انجمن سینمای جوانان اردبیل و هشتمین هفته سینمایی. حاجیا استان اردبیل شب گذشته با حضور محمد خزاعی رئیس انجمن سینمای کشور و جمعی از مدیران، مدیران و سینماگران پیشرو سینمای استان با موضوع «خشونت اجتماعی» در فرهنگسرای بانوان اردبیل برگزار شد.

در این مراسم محمد خزایی با بیان خلاقیت و ایده بازیگران استان اردبیل در تهیه و پخش تیزر و کلیپ گفت: ساروناساختن چنین جشنواره ای بسیار ارزشمند و بهانه ای برای تماشا و مجموعه هنرمند محسوب می شود.

وی افزود: استان اردبیل در زمینه تولید فیلم ثروت زیادی دارد اما از نظر زیرساختی و سالن های سینما با مشکل مواجه است. از این رو در نظر داریم با حمایت و همکاری سازمان سینمایی، دفتر دولت، مدیرکل فرهنگ و ارشاد و دستگاه ها و دستگاه های اجرایی در استان به ساخت و سازهای مجهز، مدرن و به روز به دولت سیزدهم پایان دهیم. اتاق های تاریخ برای اتاق های قدیمی ریختن جدی تر مانانا.

وی با بیان اینکه باید با آگاهی و شناخت ارزش های جامعه، شهر و استان خود روی روایت و تصویرسازی کار کرد، گفت: رسالت هنرمند ایجاد امید در جامعه است. از طریق سرمایه، امید است که تغییر در جامعه رشد و توسعه یابد خداوند متعال حساب کرد.

وی ادامه داد: جامعه و مردم نسبت به سینمای افسرده و مغایر با ارزش های اجتماعی و خانوادگی بی تحمل هستند و شاید یکی از بزرگترین دلایل آن است. مردم دور و خانواده سینما با شرایط کلی فصل سارونا برخی از مطالب مشابه هیچ ربطی به آنها ندارد.

به گفته وی، نهاد مقدس خانواده در مفاهیم و اخلاقیاتی چون شفقت، امید، تعاون و تعاون اجتماعی نمایان و معنادار است و سینمای ما باید ارزش‌های خانواده را ابلاغ کند و آن‌ها را تقویت و اعتلا بخشد.

خزاعی جامعه را زیبا، الهام بخش و حماسی توصیف کرد يز خوش آمدید، گفت: عکس های زیبا بسازید، با جامعه و جهان بینی روشن به فیلمسازی بروید. سینما روایت سیاهان و تلخامی من میفهمم نه حقیقت هنر به قول بزرگان ایجاد روزنه ای از امید و نور است. سبک است.

رئیس انجمن سینما گفت: سینما می تواند نقش مهمی در کاهش یا حتی افزایش آسیب های اجتماعی داشته باشد.

وی ادامه داد: سینما می تواند با به تصویر کشیدن و تشویق سبک زندگی غربی، رویدادهای هولناک مدرنیسم را ترویج دهد که در نهایت اگر هنرمندان و نخبگان به آن توجه نکنند، تحولات ملی، تاریخی، مذهبی و اجتماعی را به همراه خواهد داشت.

خزاعی مدعی شد: سینما، تلویزیون و رسانه کارکرد شمشیر دولبه ای دارند که در صورت بی توجهی و بی توجهی، هویت فرهنگی و نظام اخلاقی ملت، جامعه از بین می رود و از این رو سینما، نظام فعالیت بصری است.

وی گفت: متأسفانه گاهی به نظر می رسید در سینما در راستای مدرنیسم و ​​مصرف گرایی و گسترش سبک زندگی غربی کار شده است. شاید با احساس این اتفاق نیفتاده باشد، اما با درک این تأثیرات سرویس چنین فکری است.

رئیس انجمن سینما تاکید کرد: باید تلاش کنیم زندگی اسلامی و ایرانی را بر اساس آموزه های دینی و ساختار فرهنگی جامعه و تاریخ خود در آثار سینمایی برجسته کنیم و نهضت احیا را برای خودمان در سینمای ایران زنده کنیم.

برای ادامه این مراسم مهدی راندار مدیر سینمای جوانان کشور گفت: 12 سال از آخرین تجهیز دفتر انجمن سینمای جوانان در سراسر کشور می گذرد و تلاش می شود تا دفاتر انجمن سینمای جوانان سراسر کشور در سیزدهمین تلاش تجهیز شوند. دولت. بنابراین تا پایان امسال اتفاق خوبی در این زمینه رخ خواهد داد.

او با صحبت از استعدادهای خاص در این استان، از فیلمسازان خواست تا بیشتر تلاش کنند.

عبدالله | بحرالعلومی مدیرکل فرهنگ و رهبری اسلامی استان اردبیل نیز متولی کار است. لالانا یافته در آخرین بخش این جشنواره گفت: در این جشنواره 98 فیلم اکران شد که از این تعداد 47 فیلم به مرحله مسابقه راه یافتند و 17 فیلم مستند، داستانی و کارتونی برگزیده شدند تا به عنوان بهترین ها شناخته شوند. آثار. “

وی افزود: برگزاری نهمین هفته فیلم و فیلم نوجوان در استان و هشتمین جشنواره استانی فیلم مهر اردبیل با پنج سال تاخیر باعث افتخار و خوشحالی است.

شایان ذکر است در این جشنواره از خواهر شهید شاهین قدیری معصومی از فعالان فیلم اردبیل تجلیل شد.

در این مراسم یزدان عشیری، اصغر فارسی و محمدرضا خاطرنشان کرد سوقندیبا رئیس انجمن سینما.