شمار قربانیان طوفان بزرگ آمریکا به 70 نفر رسید – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، گزارش ها و ارقام ایالتی و دولت فدرال آمریکا حاکی از آن است که تعداد کشته ها و آقای مرتبط با طوفان ایان این در فلوریدا و کارولینای شمالی به 70 نفر رسید و برخی از مقامات حتی گفتند که تعداد قربانیان از این تعداد بیشتر است.

روز جمعه رسانه های آمریکا از تعداد طوفان ها خبر دادند ایان 45 نفر اعلام کردند.

DRIVOT ایان روز جمعه پس از ویرانی های گسترده در فلوریدا به ایالت کارولینای جنوبی رسید و در آنجا نیز خساراتی وارد کرد.

را بایدنرئیس جمهور ایالات متحده در کارولینای جنوبی وضعیت فوق العاده اعلام کرد و همچنین گفت که طوفان ایان این می تواند مرگبارترین طوفان در تاریخ فلوریدا باشد.

این به خاطر طوفان است ایان اکنون در سواحل جنوب شرقی ایالات متحده، فرمانده ناوگان چهارم نیروی دریایی آمریکا به کشتی های پهلو گرفته در ایالت جورجیا دستور داده است که بندر را ترک کنند و هواپیماها و هلیکوپترها منطقه را ترک کنند.

همچنین برای مقابله با طوفان اقدامات احتیاطی و اقدامات لازم را انجام می دهد ایان در منطقه خواهد بود تامپا ایالت فلوریدا در جنوب شرقی آمریکا رسیده و ادامه دارد و از 2.5 میلیون نفر از ساکنان این مناطق خواسته شده است که خانه های خود را ترک کرده و در مناطق امن پناه بگیرند.

ارتش آمریکا نیز اقداماتی را برای جلوگیری از نفوذ خود در منطقه انجام داده است.

فرمانده ناوگان چهارم نیروی دریایی آمریکا در بیانیه ای به تمامی کشتی ها و هواپیماهای حاضر در منطقه دستور داد تا برای مقابله با طوفان آماده شوند.

کشتی های مستقر در پایگاه دریایی بر این اساس بودند می پورت در جکسونویل فلوریدا شروع به خروج از بندر کرد و کشتی هایی که به دلیل ماندن در بندر به دلیل آب و هوای بد شروع به برخورد کردند.

در این بیانیه آمده است: تخلیه این هواپیماها از فرودگاه های منطقه آغاز می شود یا در آشیانه های مقاوم در برابر طوفان ایمن می شوند.

چهار کشتی، هلیکوپتر و چندین هواپیما پیش بینی می شود ج الفبا گذشته

یشبینی این طوفان که با شدت رده 3 کوبا را درنوردید و خسارات زیادی به بار آورد ممکن است با رسیدن به خاک آمریکا به شدت رده 4 برسد.