شمار قربانیان زلزله اندونزی به 162 نفر رسید – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از الجزیره، تعداد کشته شدگان زلزله اندونزی به ۱۶۲ نفر و زخمی شدن صدها نفر رسید. این کشور با جمعیت بیش از ۲۷۰ میلیون نفر به دلیل قرار گرفتن بر روی گسل های فعال مستعد زلزله، فوران های آتشفشانی و سونامی است.

آندرو شما قبول شدید زلزله ای قدرتمند در جزیره اصلی جاوا اندونزی را تکان داد و امدادگران همچنان در جستجوی بازماندگانی هستند که زیر آوار گیر افتاده اند.

گفت: آن را تایید کنید کانون زمین لرزه 5.6 ریشتری در نزدیکی شهر بوده است سیانجور در کوه ها جاوا غرب، در حدود 75 کیلومتری (45 مایلی) جنوب شرقی جاکارتا، پایتخت. این منطقه بیش از 2.5 میلیون نفر جمعیت دارد.

رضوان کمیل، فرماندار جاوا غریبی ضمن اعلام آمار جدید کشته شدگان در این منطقه دورافتاده، گفت: بسیاری از کشته شدگان دانش‌آموزان مدارس دولتی بودند که در طول روز تحصیل خود را به پایان رسانده بودند و در مدارس اسلامی دروس اضافی را می‌خواندند.

انتظار می رود تعداد کشته ها افزایش یابد. جمعیت سیانجور بیشتر آنها در شهرها در خانه های یک و دو طبقه و در حومه اطراف در خانه های کوچکتر زندگی می کنند.

کمیل گفت که بیش از 13000 نفر که خانه هایشان به طور کامل ویران شده است به کمپ های آوارگان منتقل شده اند. همچنین آدمسخنگوی مدیر شهری سیانجور در جاوا وست، این تعداد قربانیان در مصاحبه با خبرگزاری فرانسه است عضویت خیر

از سوی دیگر، آژانس ملی مدیریت بلایای اندونزی اعلام کرده است که تعداد قربانیان به 62 نفر رسیده است و امدادگران در حال جستجوی 25 نفر هستند که گمان می رود زیر آوار گرفتار شده اند. این را سخنگوی این سازمان گفته است جستجو کردن این امر در طول شب ادامه خواهد داشت.

به دلیل یک اشتباه محاسباتی، مقامات به طور چشمگیری در آمار کشته شدگان تصادفات جاده ای اندونزی در ماه گذشته تجدید نظر کردند.

ز از سوی دیگر کمیل به مطبوعات گفت: «بسیاری از ساختمان ها فرو ریخت و ویران شد. ساکنانی هستند که در مکان‌های دور افتاده به دام افتاده‌اند… بنابراین ما فکر می‌کنیم با گذشت زمان تعداد مجروحان و کشته‌شدگان افزایش خواهد یافت.»

زمین لرزه ها به طور منظم در سراسر مجمع الجزایر رخ می دهند، اما زلزله ای که در جاکارتا احساس می شود غیرعادی است. این کشور بیش از 270 میلیون نفری به دلیل قرار گرفتن در دامنه های آتشفشانی و خطوط گسل اقیانوس آرام مستعد زلزله، فوران های آتشفشانی و سونامی است.

در فوریه 2022، زمین لرزه ای به بزرگی 6.2 ریشتر استان سوماترای غربی را لرزاند که حداقل 25 کشته و بیش از 460 زخمی برجای گذاشت. همچنین در ژانویه 2021، زلزله ای به بزرگی 6.2 ریشتر در استان سولاوسی غربی بیش از 100 کشته و 500 زخمی بر جای گذاشت. زلزله و سونامی قدرتمند در اقیانوس هند در سال 2004 نزدیک به 23000 کشته بر جای گذاشت.