شلیک گلوله به «شیرین ابوعقیله» آمریکا را شوکه کرد – خبرگزاری مهر ایران و جهانبیشتر-گروه خبرگزاری بین المللی: شیرین ابوعقیله بامداد 21 اردیبهشت ماه خبر حمله ارتش رژیم صهیونیستی به اردوگاه جنین را اعلام کرد که بر اثر اصابت گلوله ارتش صهیونیستی به شهادت رسید. در جدیدترین تحولات در این زمینه، آمریکا اعلام کرده است که گلوله ای که شیرین ابوعقیله، خبرنگار الجزیره را به قتل رساند، به سمت یک سلاح اسرائیلی شلیک شده است. اما دلیلی وجود ندارد که او را از روی عمد کشته اند!

وزارت امور خارجه آمریکا اعلام کرده است که با گلوله هایی که ابوعقیله در آن کشته شده است، نمی توان نتیجه گیری نهایی در مورد سلاح شلیک کننده گلوله ها انجام داد.

وزارت امور خارجه آمریکا که اخیراً گلوله‌هایی را از فلسطین به سمت ابوعقیله شلیک کرده بود برای آزمایش دریافت کرد، تنظیم‌کننده‌های امنیتی آمریکا در گزارشی درباره نتایج تحقیقات نظامی گفتند. اسرائیلی‌ها و مقامات فلسطینی می‌گویند تیراندازی اسرائیل محتمل‌ترین دلیل ترور ابوعقیله بوده است. .

این وزارتخانه افزود که مقامات امنیتی ایالات متحده هیچ مدرکی دال بر عمدی بودن تیراندازی پیدا نکردند، اما معتقدند این تیراندازی نتیجه شرایط غم انگیز اقدام نظامی ارتش اسرائیل علیه گروه جهاد اسلامی فلسطین بوده است.

کارشناسان آزمایش گلوله همچنین گفتند که گلوله کاملاً آسیب دیده است و نمی توانند نتیجه روشنی در مورد سلاحی که از آن شلیک شده است به دست آورند.

نتایج تحقیقات آمریکایی ها با آنچه ارتش صهیونیستی نقل کرده است مطابقت دارد. تل آویو همچنین گفت که تیراندازی غیرعمدی بوده است، اما تحقیقات رژیم به نوع سلاح شلیک شده اشاره ای نکرده است و اسرائیل گفته است که بدون آزمایش گلوله ها نمی توان فهمید. .

در کنار بیانیه وزارت امور خارجه آمریکا، ارتش رژیم صهیونیستی همچنین اعلام کرد که کارشناسان اسرائیلی گلوله‌های شلیک شده را آزمایش کرده‌اند، در حالی که دادستان‌های فلسطینی اعلام کردند که گلوله‌ها به آمریکا تحویل داده می‌شود، اما نه برای اسرائیل. .

تل آویو مسئول ترور ابوعقله بود

از سوی دیگر، دادستانی فلسطین در بیانیه ای اعلام کرد که نتایج تحقیقات دادستانی فلسطین در مورد قتل شیرین ابوعقیله بر اساس اسناد و مدارک غیر قابل اعتماد است، تکذیب که شامل گزارش های فنی، آزمایشات و اظهارات شاهدان عینی است و بسیار است این امر ثابت می کند که ترور ابوعقیله با هدف قرار دادن مستقیم وی به سمت یکی از اشغالگران صورت گرفته است و در آن زمان و مکان جنگ مسلحانه ای در کار نبوده است.

بر اساس گزارش دادستانی فلسطین، در گزارش فنی آمده است که 5.56 گلوله مهمات و ضد زره از سر شیرین ابوعقلی شلیک شده و از فاصله دور شلیک شده است. 170-180 متر که مطابق با محل استقرار ارتش رژیم صهیونیستی است. بر اساس گزارش های فنی، 5.56 گلوله مهمات و ضد زره از سر شیرین ابوعقله شلیک و در فاصله 170 تا 180 متری متناسب با موقعیت ارتش صهیونیستی شلیک شد.

مشخص شد که شهید ابوعقیله شهروند آمریکا بوده و به درخواست آمریکا گلوله ای که وی را به شهادت رسانده به مدت 24 ساعت برای تحقیقات در اختیار کارشناسان آمریکایی قرار گرفته و پس از بازگرداندن گلوله، گلوله به شهادت رسیده است. بهبود یافته است. مطمئن باشید که گلوله. در همان شرایطی که تحویل داده شده، بازگردانده شده است.

دادستانی فلسطین ادعای آمریکا مبنی بر اینکه اصابت گلوله مانع از نتایج روشن تحقیقات شده است را نادرست خواند و از ادعای آمریکا مبنی بر غیرعمد بودن تیراندازی به ابوعقیله ابراز شگفتی کرد و گفت که براساس اسناد و مدارک روشن، تیراندازی انجام شده است. عمدی – قصدی.

در بیانیه دادستانی فلسطین آمده است که مرجع رسیدگی به این موضوع، دادستانی فلسطین است و هرگونه تحقیق دیگری که از سوی مراجع دیگر انجام شود، قانونی نیست و طبق تحقیقات انجام شده. اشغالگران به رهبری فلسطین مسئولیت کامل شهادت عمدی شیرین ابوعقیله را بر عهده دارند و فلسطین برای محکومیت آنها در دادگاه بین المللی اقدام قانونی خواهد کرد.

آمریکا طرف است

نبیل ابو رادینا، سخنگوی تشکیلات خودگردان فلسطین، اسرائیل را مسئول کامل ترور ابوعقیله دانست. وی از آمریکا خواست بی طرف بماند و اسرائیل را مسئول کامل شهادت ابوعقیله بداند.

خانواده شیرین ابوعقیله نیز نتایج تحقیقات آمریکا را محکوم کردند و تاکید کردند که تمام اسناد حاکی از آن است که ابوعقیله توسط اشغالگرانی که میلیاردها دلار کمک از آمریکا دریافت کرده اند به شهادت رسیده است.

جنبش ضد اسلامی حماس نتایج تحقیقات تیم آمریکایی در مورد کشته شدن شیرین ابوعقلی روزنامه‌نگار فلسطینی در شبکه الجزیره را مغرضانه و منطبق بر مواضع رژیم صهیونیستی دانست.

حماس با محکوم کردن نتایج تحقیقات، تاکید کرد که نتایج با موقعیت و روایت اشغالگران مطابقت دارد و بی احترامی آشکار به خون فلسطینی ها و تلاش برای رهایی اشغالگران از آسیب احتمالی این جنایت شنیع است. جهان.

این رویداد افزود: ما نتایج این نظرسنجی را که کاملاً در تضاد با تحقیقات قبلی از جمله توسط خبرگزاری ایالات متحده است محکوم می کنیم و در حالی که مخالفت خود را با نتایج این نظرسنجی اعلام می کنیم، آن را مشکوک می دانیم.

حماس بار دیگر با تاکید بر اینکه رژیم صهیونیستی مسئول مستقیم کشته شدن شهید ابوعقلی است، خواستار تحقیقات مستقل بین المللی و ارجاع پرونده به دادگاه کیفری بین المللی برای اعلام حقایق و مجازات جنایتکاران شد.

راز حمایت همه جانبه آمریکا از رژیم صهیونیستی

این روایت آمریکایی حاکی از حمایت همه جانبه واشنگتن از رژیم صهیونیستی است و منافع این رژیم برای افرادی که تابعیت این کشور را نیز دارند ترجیح می دهند. این گزارش آمریکایی حاکی از حمایت همه جانبه واشنگتن از رژیم صهیونیستی است و منافع این رژیم برای افرادی که تابعیت این کشور را نیز دارند ترجیح می دهند.

به طور کلی، سیاست خارجی ایالات متحده مبتنی بر حمایت کامل و همسویی کامل با منافع تل آویو در خاورمیانه و در چارچوب نظام بین‌الملل کشور است. همه وزرای خارجه آمریکا – اعم از جمهوری خواه و دموکرات – از جنایات رژیم صهیونیستی حمایت کرده و می کنند.

در واقع اسرائیل پایگاه نظامی آمریکا در خاورمیانه است. اسرائیلی ها ریشه اختلافات هستند و جنبش های آزادیبخش در منطقه را مسدود یا سرکوب می کنند. بنابراین رژیم صهیونیستی جایگاه ویژه ای در استراتژی آمریکا دارد.

موضوع دیگر حمایت همه جانبه آمریکا از رژیم صهیونیستی به نفوذ صهیونیسم و ​​تسلط سیاستمداران و دولت آمریکا و نقش لابی یهودی در آمریکا مربوط می شود.

صدایی از غرب علیه شهادت ابوعقلی شنیده نمی شود. با این حال، در اوکراین، شاهد فریاد زدن غرب و صحبت درباره نقض حقوق بشر هستیم.

در پایان می توان گفت واقعیت این است که این نسل جوان فلسطینی از اشغال غافل هستند. آنها نسلی هستند که در دل خود ترسی ندارند. نسل کنونی فلسطینی ها در سرزمین های اشغالی آماده تشدید جنگ با اسرائیل هستند و اکنون شیرین ابوعقیله دختر قدس را بهترین بهانه برای تشدید مبارزه با اشغالگری می داند. واقعیت این است که در ترور ابوعقیله حقیقت نیز ترور شد. این اولین بار نیست که ارتش رژیم صهیونیستی دست به چنین جنایتی می زند. حمایت غرب و آمریکا از رژیم صهیونیستی لکه ننگی بر پیشانی آن است. در گذشته نیز صهیونیست ها چندین روزنامه نگار و روزنامه نگار فلسطینی را به قتل رسانده اند. دلیل این جنایات علیه روزنامه نگاران این است که تل آویو نمی خواهد مردم از حقایق آنچه در سرزمین های اشغالی می گذرد مطلع شوند. او می خواست که دیگران حقیقت را به چشم خود ببینند.