شعار تیم ملی فوتبال ایران برای جام جهانی 2022 انتخاب شد – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر، احسان محمدی رئیس اداره مسئولیت اجتماعی با اعلام این خبر گفت: امسال پس از اعلام فراخوان شعارها، از طریق شبکه وابسته به این تیم سرنخ های زیادی به دست آوردیم. و فدراسیون فوتبال

وی افزود: در کارگروهی که با حضور معاون فرهنگی و ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان، دبیر شورای کل فرهنگ کشور، رئیس اداره فرهنگ در این وزارتخانه تشکیل شد. ورزش و جوانان و کارشناسان وزارت ارشاد و فرهنگ اسلامی و همچنین فدراسیون فوتبال، شعارهای اتخاذ شده را بر اساس شاخص‌هایی چون «اختصار و توانایی یادآوری»، «خواندن و داشتن توان انگیزه و مبارزه» اعلام کردند. و همچنین «همدلی مردم و وفاداری بازیکنان» مورد تحلیل و بررسی قرار گرفت.

وی با بیان اینکه شعار تیم های حاضر در جام جهانی 2014 برزیل و 2018 روسیه بررسی شده است، گفت: حرف های اصلی در شعارهای بسیاری از کشورها مانند کشورها، رویاها، تاریخ و … تکرار می شود. . کارگروه تصمیم گرفت برای پرهیز از تشابه و تکرار کلمه کلیدی ایران، از نام کشور در شعار استفاده شود و شعار “تا پایان برای ایران” با توافق دوجانبه انتخاب و به کمیته برگزاری ارسال شود. رقابت. .

رئیس معاونت اجتماعی بهزیستی فدراسیون فوتبال افزود: این شعار توسط یکی از هواداران تیم ملی به نام مصطفی بیک ارائه شد که به سبک شایسته تجلیل خواهد شد.

لازم به ذکر است که شعار تیم ملی ایران در جام جهانی 2014 برزیل “غرور پارس” و در جام جهانی 2018 روسیه “80 میلیون د “دیگران، یک کشور و یک ضربان قلب” بود.