شعار ائمه جمعه امسال “همیشه مردمی و همیشه انقلابی” است – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرنگار مهر، نشست خبری حجت الاسلام علی نوری سخنگوی شورای سیاسی ائمه جمعه کشور همزمان با 14 مردادماه سالروز اقامه اولین نماز جمعه پس از پیروزی در این مرکز برگزار شد. انقلاب شکوهمند اسلامی

حجت الاسلام علی نوری در این دیدار با اعلام اینکه 14 مرداد ماه سالروز برپایی نماز جمعه در کشور است، گفت: اولین نماز جمعه به امامت آیت الله طالقانی در سال 58 اقامه شد که بر اساس یک روایت صریح. هرکس در نماز جمعه شرکت کند در حج شرکت کرده است.

حجت الاسلام نوری گفت: شورای عالی انقلاب فرهنگی آماده سازی ثبت نام را به عنوان یوم الله در تقویم کشور قرار داده است که قابل تقدیر است. همچنین صدا و سیما از این پس ویژه برنامه نماز جمعه را با عنوان کارگروه به مدت دو ساعت از شبکه قرآن پخش می کند.

سخنگوی شورای سیاسی ائمه جمعه کشور گفت: در دولت گذشته 250 نماز بدون شناسایی اقامه شد. کار متوقف شد و شورای سیاسی ائمه جمعه در این دولت با مساجد دیگر ساخته و کار خواهد کرد و با تکمیل این 250 مسجد شاهد خدمات معنوی و اجتماعی بیشتری برای مردم خواهیم بود.

نوری به برنامه 14 مرداد مرکز شورای سیاسی امام جمعه اشاره کرد و توضیح داد: در 14 مرداد ماه ویژه برنامه ما به دو قسمت تقسیم می شود. مسابقه کتابخوانی در تفسیر سورا زوما، تبلیغات برای دعوت و راه اندازی ادارات دولتی.

شعار ائمه جمعه امسال «همیشه مردمی و همیشه انقلابی» است.

سخنگوی شورای سیاسی ائمه جمعه کشور همچنین ادامه داد: شعار امسال شورای سیاسی ائمه جمعه همیشه مردمی و انقلابی است و برنامه با این شعار خواهد بود.

وی به اجلاس ائمه جمعه در کشور اشاره کرد و گفت: اجلاس ائمه جمعه کشور از دوشنبه سوم مردادماه با حضور در حرم امام و ارادت به مقام معظم رهبری آغاز و ادامه خواهد داشت. بنیانگذار انقلاب و روز چهارشنبه ۱۴ مردادماه با دیدار رهبر معظم انقلاب اسلامی به پایان می رسد.

وی افزود: در این جلسه سران سه کشور به عنوان مهمان ویژه سخنرانی خواهند کرد و سه وزیر اطلاعات، کشور و رهبری سخنرانان این برنامه خواهند بود و جامعه تبلیغات اسلامی نیز مهمان این همایش خواهند بود. . در این گردهمایی به نماز جمعه به عنوان محل توضیح می پردازیم.

نوری به حضور ائمه جمعه در جلسات جمعه اشاره کرد و گفت: طبق مصوبه شورای سیاسی ائمه جمعه اکثر ائمه جمعه در حوزه فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی حضور دارند. متاسفانه اطلاعات ما در این مورد ضعیف است و نتوانستیم اقدامات انجام شده را به درستی نشان دهیم.

نوری با بیان اینکه برای رفع مشکل باید اصلاحات اقتصادی انجام شود، گفت: ائمه جماعات کلیسا هر هفته در خطبه نماز جمعه موضوع مهمی را برای اجرای این طرح قرار داده اند تا طرف مقابل به او کمک کنند. سیاست کلان از نظر گفتار و اطلاع رسانی و از سوی دیگر تریبون.نقد و مطالبه گر ائمه جمعه نیز بر مواضع خود تمرکز می کنند.

سخنگوی شورای سیاسی ائمه جمعه کشور ادامه داد: امروز در دنیای مجازی شاهد سردرگمی و شایعات در خصوص اعلام خطبه جمعه هستیم. به همین دلیل است که توصیه می شود اصل و پر گفتار را حفظ کنید.

وی در مورد ورود و خروج و تغییر تکلیف نیز گفت: این موضوع اغلب شهر به شهر و از جایی به محل دیگر مورد توجه مردم قرار می گیرد. از سال 1395 تاکنون 226 انتصاب انجام شده و طلاب جوان و خوب حوزه وارد نهاد امامت جمعه شده اند.

نوری گفت: در حال حاضر میانگین سنی ورود 40 سال است که این انتصابات را انجام می دهد نوآوری شبکه امامت جمعه است.