شرح دهید، توضیح دهید "قحطی" – قبل از فکر کردن به جراحی بای پس معده، این مطلب را بخوانید

هنگامی که من یک بیمار چاق در وضعیت 300 پوندی دارم، اغلب برای مشاوره و پاکسازی آنها برای جراحی بای پس معده به من مراجعه می کنند. برخی از بیمه‌گران از این بیماران می‌خواهند تا 6 ماه قبل از جراحی تحت مشاوره تغذیه‌ای و روان‌شناختی قرار گیرند، برخی دیگر فقط از آنها می‌خواهند که یک پزشک عمومی مانند من داشته باشند تا از دوره بعد از عمل (زمان حوالی جراحی) مراقبت کند و از عوارض یک عمل پرخطر مراقبت کند. از اطراف او من معمولاً فردی هستم که می‌گویم آیا ادامه جراحی بی‌خطر است یا خیر.

با این حال، در مورد بیماران چاقم، از دادن این مجوز متنفرم، زیرا دیده ام که بسیاری از بیمارانم با عوارضی از جمله مرگ مواجه شده اند. من یک بیمار داشتم که بعد از جراحی بر اثر سپسیس فوت کرد. یک بیمار در نهایت در جهت مخالف چاقی رفت و دچار بولمیک شد. یکی از بیماران به دلیل کم خونی فقر آهن دائما تحت تزریق خون است و دیگری کمبود B12 دارد زیرا بخشی از معده که ویتامین B12 را جذب می کند اکنون قادر به جذب آن نیست. و من بیماران بی‌شماری دارم که وزن کم کرده‌اند… فقط برای بازگرداندن آن. به ازای هر بیمار موفق بای پس معده، 8 تا 9 بیمار دیگر دارم که به دلیل تغییر دائمی معده که تا پایان عمر ادامه خواهد داشت، دچار عوارض جدی شده اند.

اما بیماران کمتر و کمتری را می بینم که این مشکلات را دارند اما همچنان کاهش وزن مشابه بای پس معده دارند. دلیل آن در درک جدید من از “Hungerstat”، ترموستات گرسنگی در بدن ما نهفته است. من به بیمارانم یک روش جایگزین کاهش وزن می دهم که رایگان است و نیازی به جراحی ندارد و اکثر آنها از بای پس با این سیستم کاهش وزن اجتناب کرده اند. قبل از اینکه به این رژیم غذایی برسم، بگذارید عمل گرسنگی را توضیح دهم.

گرسنگی در وجود همه ماست و قابل کنترل است. سطح اشباع ما را می توان با یک عمل جراحی و بای پس معده به طور دائم تغییر داد. ناگفته نماند، در غیر این صورت ما به بیمارترین بیماران خود چنین گزینه درمانی خطرناکی نمی دادیم. با این حال، الوین لوئیس، MD، MPH و من از سیستم کنترل گرسنگی طبیعی بدنمان استفاده کرده‌ایم تا بیماران خود را از بای پس معده دور کنیم تا بتوانند وزن خود را بدون جراحی با همان سرعت کاهش دهند.

چگونه آن را انجام دهیم؟ ما از سیستم طبیعی بدن خود برای کاهش وزن و سالم ماندن استفاده می کنیم. زمانی که ما قبل از عصر یخبندان شکارچی بودیم، وقتی قحطی می آمد یا زمستان می آمد و غذا برای شکار یا جمع آوری کمیاب می شد، بدن ما 3 روز گرسنه می ماند. بعد از 3 روز، گرسنگی ناپدید می شود زیرا بدن به حالت کاتابولیک می رود: حالتی که به آن اجازه می دهد چربی بسوزاند. اگر 10 لقمه یا کمتر در روز بخورید، این حالت پس از 3 روز به طور خودکار فعال می شود.

به طور دقیق، اگر روزی دو بار پنج لقمه بخورید، بعد از 3 روز گرسنگی و خستگی، بدن شما احساس گرسنگی را خاموش می کند و با حداقل غذا سیر می شود! بدن سیر می شود زیرا شروع به سوزاندن چربی می کند تا شما را زنده نگه دارد. اینطوری طراحی شدیم ترموستات گرسنگی یا سنج گرسنگی به بدن شما می گوید که دیگر احساس گرسنگی نکنید.

بیایید در این تبلیغات به کودکان این کشورهای فقیرتر نگاه کنیم که از شما می خواهند با چند دلار در روز از آنها حمایت مالی کنید. اگر آنها را ببینی خواب هستند. اگرچه آنها سوءتغذیه دارند، باور کنید یا نه، اما احساس گرسنگی نمی کنند. تو افتضاح به نظر میرسی، اشتباه نکن که تو این شرایط هستم. اما طبیعت به قدری لطف داشت که باعث شد بعد از 3 روز احساس گرسنگی نکنیم تا مجبور نباشیم عذاب بکشیم. این بچه ها از ذخایر چربی خود برای زنده ماندن استفاده می کنند و سطح گرسنگی آنها کاملاً خاموش می شود.

بنابراین نکته شگفت انگیز این است که اگر فقط پنج لقمه را دو بار در روز بخورید، در عرض 3 روز هیچ احساس گرسنگی نخواهید داشت. احساس می کنید که بای پس معده انجام داده اید.

با این حال، در اینجا دومین چیز شگفت انگیز است. پس از 14 روز مصرف بدون دردسر فقط 5 لقمه دو بار در روز، معده به طور طبیعی کوچک می شود. به عبارت دیگر، پس از 14 روز خوردن فقط 5 لقمه دو بار در روز، معده به حدی منقبض می شود که پس از بیش از 5 لقمه به شدت احساس سیری می کنید. ترموستات گرسنگی او به حدی می رسد که با مقادیر کمتر غذا احساس رضایت می کند. اندازه وعده های شما به طور طبیعی از این مرحله به بعد کنترل می شود، گویی معده شما بای پس معده را انجام داده است. بیماران من که از این رژیم غذایی پیروی می کنند در نهایت تا پایان عمر خود کنترل بخش غذا را خواهند داشت زیرا آنها به طور طبیعی سطح گرسنگی خود را کنترل کرده اند تا جایی که دیگر نیازی به رفتن به بوفه با یک بشقاب پر برای 3 ویزیت ندارند و غذا می خورند. دیگر زیاد نیست، و آنها دیگر ظرفیتی در معده خود ندارند که خودشان پرخوری کنند (مگر اینکه باد کرده و مقادیر زیادی غذا بخورند که ظرفیت شکم تازه کوچک شده خود را بیش از حد افزایش دهد).

اگر تا به حال دوستی را بعد از جراحی دیده اید، اغلب اشتهای او به او اجازه نمی دهد بیش از چند لقمه از بشقاب خود بخورد. بیمارستان‌ها دائماً افرادی با بشقاب‌های پر روی میز دارند، حتی اگر جراح فرد اوکی داده باشد تا هر چقدر که می‌خواهد غذا بخورد. اما بسیاری از افراد به دلیل جراحی شکم یا شرایط شکمی نمی توانند بعد از چند روز بدون غذا اشتهای خود را احیا کنند. این افراد دقیقاً همان تأثیر را بر وضعیت گرسنگی خود دارند. بنابراین سوال این است که آیا واقعا بای پس معده است که به کاهش وزن افراد کمک می کند یا دوره بعد از عمل باعث گرسنگی کمتر می شود؟

با کاهش شدید سهم و تنها 5 لقمه دو بار در روز، در 3 روز احساس گرسنگی نخواهید کرد و در 14 روز پس از تنها 5 لقمه احساس سیری خواهید کرد. به نظر می رسد فردی که بای پس معده انجام داده است، اینطور نیست؟ اما در عوض، شما از حالت طبیعی گرسنگی بدن خود برای ایجاد همان تغییرات استفاده می کنید.

پس از بای پس معده، شما در نهایت 3 لقمه 3 بار در روز می خورید. وقتی بیمارانم برای مشاوره قبل از عمل به من مراجعه می کنند، آنها را روی دکتر دکتر می گذارم. آلوین لوئیس، و به همان میزان وزن خود را از دست می دهند، تأثیر یکسانی بر گرسنگی آنها دارند و به طور کلی از جراحی اجتناب می کنند. در طی این رژیم روزانه 1 پوند وزن کم می کنند. و بهتر از همه، رژیم غذایی هیچ هزینه ای ندارد. شما در هزینه جراحی و هزینه بدن خود صرفه جویی می کنید زیرا از جراحی های تهدید کننده زندگی جلوگیری می کنید.

بسیاری از جراحان شروع به عصبانیت از من کرده‌اند، زیرا وقتی این بیماران را برای مشاوره قبل از عمل نزد من می‌فرستند، به ندرت برمی‌گردند، زیرا این رژیم به آنها اجازه می‌دهد 1 پوند در روز وزن کم کنند، گویی بای‌پس را انجام داده‌اند. آنها بالاخره در کاهش وزن موفق می شوند، حتی اگر فکر می کردند تنها گزینه آنها جراحی است. و لبخند می زنند که از چنین خطر بزرگی اجتناب کردند. و همه اینها به لطف این بینش های جدید در مورد آمار گرسنگی است.