شرح برنامه ۲۲ آبان/دیدار دانش آموزان با رهبر انقلاب – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر، وحید جلال زاده امروز در نشست خبری اعلام برنامه های جشن یوم الله در ۲۲ آبان اظهار داشت: ۲۲ آبان یکی از مهم ترین روزها در تاریخ انقلاب اسلامی و یادآور رویدادهای مهم است.

وی گفت: در 22 آبان 1343 امام (ره) را از ترکیه و در همان روز جاسوسان آمریکا را از ایران بیرون کردیم. مرگ چند دانشجو در مقابل دانشگاه تهران حادثه دیگری است که در 22 آبان اتفاق افتاد. سومین باری که امام (ره) انقلاب دوم نامید تسخیر لانه جاسوسی توسط شاگردان پیرو خط امام (ره) بود.

نماینده مردم ارومیه در شورای اسلامی گفت: اگر به تاریخ صد سال گذشته نگاه کنیم، خواهیم دید که اگر این نمایندگی به کار خود ادامه می داد، اقداماتش علیه ایران افزایش می یافت. دانش آموزان، دانشجویان و مردم در 22 آبان مرکز ثقل بودند.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی شورای اسلامی گفت: امسال بزرگداشت 13 آبان روز جمعه برگزار می شود. دشمن برخی از شهرهای ما را با شورش آشفته کرده است و هدف اصلی از بین بردن و از بین بردن وحدت ملی و وحدت داخلی ملت ایران است. تلاش دشمن برای دوقطبی کردن رسانه ها در مقابل رسانه، دانش آموز در مقابل دانشجو و همسایه علیه همسایه است.

وی تاکید کرد: دشمن در پروژه های راهداری شکست خورده و حوادثی مانند تروریسم را به وجود آورده است شاهچراغ از دشمن یعنی شکست او. داعش رسما اقدام تروریستی در شیراز را پذیرفته و نفر دوم این اقدام تروریستی توسط لشکر گمنام امام زمان (عج) دستگیر شده است.

رئیس این مراسم در 22 آبان ادامه داد: 22 آبان امسال باید با رنگ و رونق بیشتری نسبت به سال گذشته برگزار شود تا دشمن متوجه نشود که این اتفاق در چند روز گذشته رخ داده است. و هفته ها اراده ملت ایران را برهم زد.

نماینده مردم ارومیه در شورای اسلامی گفت: ۲۲ آبان روز جهانی مبارزه با غرور جهانی است. ما بیش از حد انتظار دست آمریکا را در رویدادهای اخیر دیده ایم. یکی از روسای جمهور سابق آمریکا گفت ما در ایران منتظر چنین روزی بودیم و آمریکایی ها برای اقدام اخیر یک میلیارد و 200 میلیون دلار بودجه تصویب کردند.

جلال زاده به تشریح برنامه های 22 آبان پرداخت و گفت: در تهران مراسمی در مقابل ساختمان جاسوسی برگزار می شود و تجمع و سخنرانی انجام می شود و حرکت به سمت دانشگاه تهران حرکت می کند.

وی ادامه داد: در استان نیز همزمان با راهپیمایی آغاز می شود و مردم در روز جمعه به سمت محل عبادت حرکت می کنند. 18 و 19 آبان ماه، برگزاری کرسی های رایگان دانشگاه و همایش «قرن 21» در مجمع اساتید مسلمان برگزار می شود.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی شورای اسلامی گفت: برگزاری دویست کرسی رایگان با موضوع مقابله با استکبار بسیج دانشجویی در دانشگاه، جشنواره هنری «روایت تسخیری» با مشارکت وزارت علوم برگزار شد. فرهنگ در برخی دانشگاه ها، بررسی روایت استقلال، تولید درس محتوای مقاله و چند رسانه ای «چرا برای آمریکا مردید» در مدارس و دانشگاه ها، برگزاری ویژه برنامه های نماز جمعه، برگزاری نشست های بصیرتی در سمینارها با موضوع ۲۲ آبان کمپین دانش آموزان فهمیده و شهید را برای تمامی مدارس کشور آغاز کنید. در 13 نوامبر

رئیس ستاد این سازمان 22 آبان ماه از حضور چند نفر از دانشجویان در روز چهارشنبه 20 آبان برای دیدار با مقام معظم رهبری خبر داد. همچنین زنگ ضد غرور صبح چهارشنبه در تمامی مدارس کشور نواخته می شود. روز پنجشنبه 21 آبان بر مزار دانش آموزان شهید گلباران می شود. بیشتر از 350 مراسم امسال 22 آبان ماه توسط اصحاب رسانه داخلی و خارجی برگزار می شود.

جلال زاده گفت: امسال به پرچم جمهوری اسلامی که توسط شهدای ما و پرچم عشق و محبت مردم ایران پوشانده شده است، توهین شده است. به همین منظور امسال این مراسم در برخی از مدارس کشور در 13 آبان برگزار می شود. مردم باید در خیابان ها ستون فقرات دشمن را بشکنند و رسانه ها نقش مهمی در این زمینه دارند.

وی تائید کرد: مراسم گرامیداشت 22 آبان با عنوان “22 آبان حماسه مقاومت، مقاومت و استکبار ستیزی” در بیش از 900 شهر و استان از ساعت 9:30 صبح تا 11:30 برگزار می شود و تعداد زیادی از مردم در این مراسم حضور خواهند داشت. دانش آموزان و مردم