شجاعت را باید از امام بیاموزید/ امامی که در مقابل دنیا ایستاد – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر، حجت الاسلام سید حسن خمینی امشب (۱۳ خرداد) در برنامه «صف اول» که از شبکه اول پخش شد، با بیان اینکه امام نماد رویاهایی است که مردم ایران در تاریخ داشتند، گفت: گفت: وقتی امام دهم آمد، سالها سلطنت کرد بخصوص تشییع جنازه ثبت شده در سراسر جهان با شادی ادامه یافت. پیوند قلب چه شد؟ . این سوال بسیار مهمی است

وی افزود: امام قداست را دید و مردم به نام او سوگند یاد کردند. انقلاب کردند، جنگیدند.

سید حسن خمینی تجربیات مردم قبل از انقلاب را یادآور شد SY : در زمان رضاشاه سلطنت بسیار عمیقی داشتیم. توانایی انسان در انجام وظایف خود یک ایده آل بزرگ است. این بدان معناست که انسان ها باید سهم خود را از دل رای دهندگان بردارند.

وصی امام با بیان اینکه یکی دیگر از خصوصیات امام شجاعت بود، گفت: در زمانی که ایشان را برای پذیرایی در سال 1343 بردند، فرمودند ماشین ما به سمت دریاچه نمک پیچیده بود و من تقریباً به آنجا رسیدم، حتماً می خواهند مرا ببرند. کشته شوم و می بینم که نمی ترسم.

وی تاکید کرد: باید شجاعت را از امام بیاموزیم; شجاعت یعنی تمایل به خرج کردن پول، زندگی و شهرت. باید امام را نماد ارزش ها و آرمان ها نگه داریم.

تولیت امام خمینی درباه نگاه امام به بی خانمان گفت: تایید خاص امام آه تو به قول کسانی که بدون و کخ نشینان آنها مسئولان را تهدید می کنند که با نیازمندان مقابله نکنند.

سید حسن خمینی با بیان اینکه ما باید با تمام وجود از فقرا و مستضعفان حمایت کنیم و آنها را دوست بداریم، گفت: هوی من: اولین نیاز مدیران این است که بتوانند مشکلات مردم را حل کنند. این بدان معنی است که شما باید کمبود را امتحان کنید و کمبود را برطرف کنید.

وی در پاسخ به این سوال که برخی سیاست ساده زیستی امام خمینی را با شرایط توسعه قدس ناسازگار می دانند. چرا این حس به دل عاشقان امام می رسد؟ وی تاکید کرد که حرم نماد جمهوریت است و زندگی فردی یک چیز است و بعدها به عنوان یک دین یا نماد مورد استفاده قرار گرفت. البته آمادگی زیادی وجود دارد و مسئولان باید پاسخ دهند.

امام خمینی (ره) در ادامه این گفتگوی تلویزیونی با بیان اینکه در سیاست خارجی وقتی یک دیپلمات موفق از حمایت یک کشور قوی برخوردار است، تاکید کرد: فراموش نکنید که ملت ایران بسیار بزرگ و بزرگ است. با یکدیگر مقدمه آه تو جهان به روح ایران احترام می گذارد.

سید حسن خمینی با بیان اینکه هیچ چیز به اندازه وجود مردم ظرفیت یک کشور را بالا نمی برد، تاکید کرد: واقعیت این است که باید خیلی چیزها باشد، اما اگر مردم باشند، هر کاری می توانند انجام دهند.

او اضافه کرد؛ امام چون مردم داشت در مقابل دنیا ایستاد و مردم هم قیام کردند. البته امام فرمودند اگر همه با من نباشند وظیفه من است که همین کار را بکنم.

آستان امام خمینی با تایید در این رابطه همه به سخنرانی دیروز استاد عالیقدر در حرم امام نگاه کنیم، ایشان فرمودند: توضیح بحث امام خیلی خوب است. اما مشکل تحجر به این معناست که در گذشته بمانید و خود را وقف موقعیت های جدید نکنید.

سید حسن خمینی خاطرنشان کرد: امام بعداً آن را «نقش زمان و مکان در اجتهاد» معرفی کردند که به نظر من نادیده گرفته شده است. اگر مطمئن نیستید که زمان تغییر کرده است، تفاوت ایجاد خواهد کرد. امام مادی گرایی غربی را عامل زوال جامعه می داند.

او همچنین گفت که انتخابات بخشی از ویژگی بارز بود دموکراسی وی گفت: این انقلاب نتیجه خونریزی و تلاش های بزرگ است. همه باید متحد شویم و به هم کمک کنیم. اتفاق مهمی در تاریخ افتاد و شاید همه نمی دانستند چه کارهای مهمی انجام شده است. قدرت اداری جمهوری اسلامی به مراتب برتر است.

تولیت امام خمینی پاسخ در پاسخ به این سؤال که امام چگونه در خانه و خانواده زندگی می کرد، گفت: «رابطه امام با همسرش فراتر از فرزندانش است». امام جد ماست; اما پدربزرگ عزیز.

سید حسن خمینی که روز 14 خرداد 68 را روز تلخی توصیف کرد، گفت: امیدواریم خداوند همه درگذشتگان به ویژه آسیب دیدگان حوادث اخیر آبادان را بیامرزد.

اولیای حرم امام در پاسخ به سؤالی که امام وعده داده بودند و می دانستند محقق نمی شود، گفتند: این نظر من نیست; یعنی اگر مصمم به انجام کاری باشند، آن را انجام می دهند.