شارژ تلفن ثابت افزایش نیافته است – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرنگار مهر، مجید سلطانی ظهر یکشنبه در نشست خبری اظهار داشت: توسعه زیرساخت های مخابراتی و فناوری اطلاعات در مناطق روستایی و شهری در حال انجام است.

مدیرعامل شرکت مخابرات ایران افزود: گسترش نرخ دسترسی روستایی با دستور وزارت ارتباطات در حال انجام است.

سلطانی ادامه داد: شرکت‌های مخابراتی متولی توسعه زیرساخت‌ها در روستاها هستند و وزارت ارتباطات همه برنامه‌ها را چه در بخش ثابت و چه سیار اعلام می‌کند.

وی گفت: در خراسان جنوبی طبق آمار ارائه شده پیشرفت خوبی در توسعه زیرساخت های مخابراتی شاهد هستیم اما به دلیل پراکندگی جمعیت مشکلاتی وجود دارد.

مدیرکل شرکت مخابرات ایران با اشاره به هدف گذاری وزارت ارتباطات ادامه داد: توسعه زیرساخت های ارتباطی کشور تا پایان شهریور ماه سال آینده به اتمام می رسد شهرهای بالای 20 خانوار.

سلطانی افزود: برای تحقق این برنامه تلاش زیادی در اداره ارتباطات روستایی انجام شده است.

وی در خصوص افزایش هزینه های مخابرات ثابت نیز گفت: هزینه های مخابرات ثابت افزایش نیافت زیرا نرخ مکالمه ای که افزایش نیافته مشمول عوارض راه می شود.

مدیرعامل شرکت مخابرات ایران با اشاره به اینکه نرخ نسبت به چند سال گذشته تغییر نکرده است، گفت: آنچه در افزایش قیمت مشاهده می شود بر اساس تصمیم مرکز برنامه ریزی بازار، پایین ترین قیمت برای حفظ خط تلفن است.

سلطانی گفت: با توجه به مصوبه شورای رقابت و مرکز مدیریت بازار تصمیم گرفته ایم که بتوانیم در مورد سقف (معادل هزینه نگهداری) صحبت کنیم.

وی گفت: در صورت وجود هزینه تعمیر و نگهداری 15000 تومان به عنوان مثال در مرکز استان، تماس از این سقف آزاد خواهد بود.

مدیرعامل شرکت مخابرات ایران گفت: بخشی از این هزینه ها صرف توسعه زیرساخت های مخابراتی در استان می شود که نتیجه آن را در آینده شاهد خواهیم بود.

سلطانی با اشاره به اینکه هزینه هر تلفن حدود 30 هزار تومان در ماه است، گفت: البته در روستاها افزایشی نداشته است.

وی گفت: امسال هیئت مخابرات طرح جهادی توسعه فیبر نوری را تصویب کرد که با ایده شرکت مخابرات آغاز شد و در استان به عنوان مثال قزوین اجرایی شد.

مدیرعامل شرکت مخابرات ایران افزود: این طرح به تمامی استان ها و طرح ها ابلاغ شده است ستاره ها همچنین تا پایان سال به بهره برداری می رسد.

سلطانی با اشاره به اینکه طرح خراسان جنوبی نیز در مرحله تحلیل است، گفت: با توجه به اولویتی که داده شده به زودی برای افتتاح طرح به خراسان جنوبی خواهیم رفت.

وی یکی از مزیت های اجرای طرح را توسعه زیرساخت فیبر نوری در استان برای افزایش سرعت اینترنت و تقویت شبکه انتقال دانست. ستاره ها برشمرده شده است

مدیرعامل شرکت مخابرات ایران تصریح کرد: یکی از موارد مهم برای مدیران مخابرات، ارتباط بیشتر با شرکت های دانش بنیان و افزایش حمایت آنهاست.

سلطانی اعلام کرد: در سال جاری دو هدف اصلی افزایش درآمد شرکت های مخابراتی پیش بینی شده است که یکی از آنها افزایش هزینه های نگهداری خطوط ثابت است.