سینماگران مشهور شروع کردند به استفاده از خردسالان اما دیگر نمی آیند – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانگزارش خبرنگاران مهر محمد مسلمی تهیه کننده تلویزیون و بازیگر برنامه «فتیله» در حاشیه نشست «اسباب بازی هدیه» که سه شنبه 31 تیرماه در خبرگزاری مهر برگزار شد، درباره عدم اجرای موفق برنامه های کودک در تلویزیون توضیح داد.

وی با ابراز تاسف از نبود برنامه اثرگذار «فتیله» تا مدت ها که نسل های زیادی آن را به یاد دارند، خاطرنشان کرد: در حال حاضر شرایط تولید برای هنرمندان مهیا نیست. نمی دانم چرا و مدیر باید برنامه داشته باشد اما فعلا نتیجه ای حاصل نمی شود و کارهایی که برای تعطیلات عید انجام دادیم و تهیه کنندگان برنامه هم برای آن آماده کرده اند اما هنوز این کار را نکرده اند. توانسته تحویل دهد. شرایط مالی ادامه خواهد داشت.

وی افزود: تیم جدید آمده است و این کاری است که باید انجام شود اما در این بین برنامه ای برای بچه ها نداریم که اشتباه بزرگی است. این برنامه باید رصد شود و مدیران دولتی باید تحلیل های لازم را انجام دهند، اما ما هر روز عقب می مانیم و این نسل با خطر بزرگی مواجه است. افراد زیادی در برنامه های تلویزیونی برای کودکان باقی نمی مانند. بنابراین شما چیزی را در تلویزیون نمی بینید که بچه ها دوست دارند و دیگر از محتوای آن استفاده نمی کنید.

وی ادامه داد: بسیاری از هنرمندان مشهوری که امروز در سینما کار می کنند با کار کودک شروع کردند اما هیچ کدام دیگر برای کودکان کار نمی کنند. این بدان معنی است که استیج دیگر برای برنامه نویسی آماده نیست و این یک زنگ خطر بزرگ است. ما باید مدام کار کنیم و در شرایطی که یک شبکه بزرگ داریم، نباید منتظر یک کار خوب باشیم. امیدوارم همه نهادهایی که وظیفه دارند برای بچه ها کار کنند و بودجه های کلان بگیرند، همبستگی پیدا کنند و هر دو گوشه ای از کار بگیرند و در این صورت فضای مجازی کنترل نشده در ذهن بچه ها پیشرفت می کند و رهبری تاکید کردند. ، می توانیم نتایج موثری داشته باشیم. اما متأسفانه اوضاع آشفته است و مسئولیت آن بر کسی روشن نیست.