سیزدهمین جشنواره تئاتر بسیج استان بوشهر به پایان رسید – خبرگزاری مهر ایران و جهان نیوز


به گزارش خبرنگار مهر، رئیس کانون بسیج هنرمندان استان بوشهر بعدازظهر پنجشنبه در جمع خبرنگاران گفت: داوران جشنواره تئاتر بسیج 13 استان بوشهر شامل رضا بهارلو، علی قربانی و خداداد رضایی رای خود را در ساعت 24 اعلام کردند. پایان جشنواره

مصطفی مردانی می گوید: در قسمت نمایش خیابان کاظم سلام و زهرا امینی با اجرای «سرباز حاج قاسم» از بوشهر تجلیل شد.

وی افزود: در نمایش زینب محمدی با نمایش «اوزال الیزه از بوشهر برای طراحی صحنه و لباس و همچنین یونس رزاقی پور با اجرای «روایتی از نوعی درد» توسط احرام تشید برای طراحی صحنه و امین خیاط با اجرای «بجز «مرده» به عنوان طرح صحنه برگزیده معرفی شد.

سیزدهمین جشنواره تئاتر بسیج استان بوشهر به کار خود پایان داد

وی گفت: محسن زنده بودی و محمدرضا سلیمانی با برنامه «روایتی از درد» ساخته اهرم تشیر و عماد عرب زاده با برنامه گلوگاه های خونین خارگ موسیقی انتخاب شده است.

مردانی یادآور شد: رقیه حیدری بازیگر جوان این جشنواره با برنامه «روایتی از درد» ساخته اهرم و رقیه جهانگیری با نمایش «بجز مورد» دیر اضافه شد.

وی ادامه داد: فاطمه ارزنده با اجرای «روایت درد» اثر اهرم و شکوفه هاشمی تنگستانی با اجرای «روایت یک داستان ناتمام» از بوشهر در بخش بانوان تجلیل شدند.

وی گفت: یلدا شجاعی با نمایشاوزال الیزه» بوشهر، زهرا قلی زاده و پریسا درویشی با نمایش «بجز مورد مقام سوم بازیگر زن را کسب کرد.

ادامه داد: محمد کلی با نمایشاوزال الیزه» از بوشهر تظیم برای بازیگر، صادق عالی با برنامه «روایت جنس درد» از اهرم، مقام سوم، غلامرضا بردستانی با نمایش «بجز مرد از دیر دوم شد و عباس منظری از نمایش گلوگاه های خونین از خارگ آنها مقام اول را برای این بازیگر به دست آوردند.

در بخش نگارش، کاظم ارجمندنیا با نمایش “اوزال الیزه از بوشهر تجلیل شد و برنامه گلوخون به نویسندگی عباس منظری از خارگ رتبه سوم «روایتی از درد» نوشته یونس رزاقی پور از اهرم، رتبه دوم و «بجز مرد» نوشته محمد فخرایی مطلق در نویسندگی مقام اول را کسب کرد.

مسئول کانون بسیج هنرمندان استان بوشهر افزود: در مسیر عباس منظری با برنامه «تندا را» از خارگ سوم یونس رزاقی پور با برنامه «روایت جنس درد» از اهرم رتبه دوم و محمد فخرایی کاملا با نمایشبجز مرد» به عنوان اولین کارگردان این جشنواره اعلام شد.

مصطفی مردانی افزود: جشنواره تئاتر بسیج استان بوشهر از 25 تا 27 آبان ماه با هفت نمایش صحنه ای و خیابانی در فرهنگ و معماری روز نهم بوشهر برگزار شد.

گفت: «لارینگ» نمایش می دهد سلام خونین، «داستان درد» و «بجز مرد» به عنوان نماینده استان بوشهر در جشنواره سراسری تئاتر بسیج قرار گرفت.