سونامی اجاره در ایلام/تورم کنترل نشده ادامه دارد-اخبار مهر ایران و جهان


خبرگزاری مهر- منطقه استان: در میان مشکلات معیشتی و اقتصادی کنونی، مستاجران از غبطه ورترین افراد به این وضعیت هستند.

امسال دولت محدودیت هایی را برای افزایش اجاره بها اعلام کرد، اما این محدودیت ها اجرا نشد.

طبق قانون حداکثر 15 درصد افزایش اجاره بها وجود دارد و بیش از آن تخلف است، اما اکثر شهرهای استان ایلام امسال با افزایش اجاره بها مواجه هستند، ما 50 تا 100 درصد خانه هستیم.

قیمت اجاره بها در استان ایلام به صورت دلخواه و بدون شرایط خاص تعیین می شود و مسئولان از جمله شهرداری موظف به توسعه راه و شهر و سازمان صمت برای ورود به موضوع اجاره هستند. در این شهرستان با همکاری و نظارت دستگاه قضایی.

نظارت و نظارت بر ذی نفعان مختلف در بازار مسکن بیش از هر چیز دیگری مهم است و باید از فرصت طلبان در این حوزه پرهیز کرد و به آنها دسترسی نداشت.بگذارید بدون استثنا افزایش یابد.

اجاره خانه در ایلام بسیار سخت شده است

یکی از اهالی ایلامی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: اجاره خانه فقط برای اقشار ضعیف جامعه نیست، بلکه برای قشر متوسط ​​به بالا که بیشتر جامعه ایلام را پوشش می دهند و متاسفانه قیمت اجاره بها چندین بار افزایش یافته است. بار در سال گذشته

محمد اکبری بیان کرد: تنها راه جلوگیری از این قیمت ها و بازگرداندن آن به گذشته، ورود دادستان ایلام به این پرونده است.

وی تصریح کرد: طبق مصوبه دولت، قرارداد اجاره باید تمدید شود و افزایش آن محدودیت مجازی دارد، اما موجر گاه 2 بار یا بیشتر نرخ مورد نظر خود را اعلام می کند و در صورت عدم موافقت مستاجر، خانه باید تخلیه شود در غیر این صورت حکم تخلیه دریافت خواهد کرد.

اکبری گفت: اکنون برای اجاره خانه در شهر ایلام باید حداقل 100 میلیون دلار پس انداز و 2 میلیون دلار اجاره در خارج از شهر با آن قیمت پرداخت کرد.

وی گفت: در برخی مناطق مرکزی تا 200 میلیون تومان باید پرداخت کنید و 3 میلیون تومان اجاره می دهید که این قیمت ها با درآمد مردم ایلام تناسبی ندارد.

اکبری گفت: استان ایلام یکی از فقیرترین مناطق کشور است، نرخ درآمد جمعیت نسبتاً پایین است، اما از نظر اجاره بها در بالاترین سطح شهر بزرگ قرار دارد.

سونامی اجاره در ایلام/ افزایش بی رویه ادامه دارد

وی تصریح کرد: کنترل و کنترل بازار مسکن تحت کنترل و کنترل نهادهای ذیربط نیست و این منطقه به محل پرورش سازندگان، تجار و بازرگانان تبدیل شده است.

اجرای طرح نهضت ملی مسکن برای تنظیم بازار مسکن و اجاره

مدیرکل راه و شهرسازی استان ایلام در گفتگو با خبرنگار مهر از افزایش ساخت واحدهای مسکونی توسط نهضت ملی مسکن در ایلام به دلیل افزایش مستحقان خبر داد.

عبدالله بهادری هدف نهضت ملی مسکن را ساماندهی بازار مسکن و اجاره و کشاندن صاحبان مسکن به اقشار مختلف جامعه دانست و تاکید کرد: تحقق این مهم و همچنین تسریع در اجرای طرح، هدف مهمی است. پایبندی به تکنیک و نقطه کیفیت باید به دقت در نظر گرفته شود.

مدیرکل راه و توسعه شهر ایلام گفت: طبق قانون تولید مسکن، گفته می شود دولت در مدت چهار سال 4 میلیون مسکن را در برنامه خود قرار می دهد و سالانه یک میلیون مسکن، سهم استان ایلام است. حدود 32 هزار

وی گفت: شرط واگذاری زمین و واگذاری پروژه ها به متقاضیان، پرداخت قسط اول 40 میلیونی است و تاکنون 2 هزار و 423 متقاضی از استان ایلام مبالغ اول و مازاد (قسمت دوم) را تشکیل داده اند. با توجه به پیام دریافتی.و این پروژه برای 2 هزار و 350 نفر در نظر گرفته شده است.

بهادری اعلام کرد: با توجه به افزایش تعداد این افراد، به زودی طرح نهضت ملی مسکن برای همه کسانی که قسط اول را پرداخت می کنند، تعریف می شود.

وی گفت: هیچ دلالی به دنبال سودجویی از این پروژه نیست و ملک بر اساس قیمتی است که ترکیبی از مشارکت های متقاضی و بانک است.

خدمات سیستماتیک در زمینه ساخت و ساز مسکن در استان

استاندار ایلام همچنین گفت: میزان پرداختی منازل برای نوسازی و نوسازی منازل روستایی استان در سال پایانی رژیم سیزدهم به اندازه چهار رژیم گذشته است.

حسن بهرام نیا گفت: نهضت ملی ساختمان با تشکیل 2600 گروه در ایلام در حال اجراست.

وی بیان کرد: همه شاخه های طرح ملی مسکن باید در خاک مرغوب ساخته شود تا پس از ساخت واحدها مشکلی از نظر موقعیت جغرافیایی و کیفیت ساختمان ها به وجود نیاید.

سونامی اجاره در ایلام/ افزایش بی رویه ادامه دارد

استاندار ایلام در ادامه شعار محوری دولت را ساخت یک میلیون مسکن در سال اعلام کرد و گفت: در این راستا استاندار به عنوان عالی ترین نماینده کشور بر انجام وظیفه دولت اصرار داشت. طرح ملی مسکن شهر اولویت اول است.

وی ادامه داد: سهم استان ایلام در طرح نهضت ملی مسکن، تشکیل 32 هزار گروه است که برای تحقق این تعهد برنامه ریزی های لازم انجام شده است.

یکی از مشکلاتی که بخش های زیادی از استان در سایه گرانی و تورم فزاینده با آن مواجه هستند، افزایش اجاره بها است. نرخ مرگ و میر در همه مقررات در نظر گرفته نمی شود بلکه تنها صاحبخانه آن را تعیین می کند و به همین دلیل است که با افزایش هزینه های زندگی، اجاره بها در ایلام افزایش می یابد.

موضوع مسکن مایه نگرانی ساکنان این استان شده است. ارقام نجومی برای وام و اجاره با میانگین کم و حداقل تجهیزات لازم است که در شهرهایی مانند این قیمت ها یافت می شود.