سوئیس دیگر میزبان مذاکرات صلح سوریه نخواهد بود – خبرگزاری مهر ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آسوشیتدپرس، «گیر پدرسونفرستاده ویژه سازمان ملل به سوریه اعلام کرد که گفت وگوهای دولت و مخالفان سوری که قرار است ۲۵ ژوئیه در ژنو آغاز شود، دیگر در سوئیس برگزار نخواهد شد.

در همین رابطه دولت بشار اسد سوریه اعلام کرده است که دولت سوئیس دولتی بی طرف نیست و از تحریم های اتحادیه اروپا علیه روسیه به عنوان متحد اصلی دمشق و از این رو دولت سوریه در مذاکرات حمایت می کند. در سوئیس برعکس است.

“گیر” این خبر پدرسوننماینده ویژه سازمان ملل در امور سوریه در بیانیه‌ای اعلام کرد که نهمین دور مذاکرات اصلاح قانون اساسی سوریه در حال حاضر برگزار نمی‌شود. پدرسون وی در عین حال خواستار ادامه دیپلماسی سازنده در سوریه شد و گفت: به تعامل با همه طرف ها و افشای اطلاعات بیشتر در آینده ادامه خواهم داد.

نمایندگان سازمان ملل متحد، اتحادیه عرب، اتحادیه اروپا، ترکیه و پنج عضو دائم شورای امنیت از جمله روسیه نقشه صلح سازمان ملل متحد در سوریه را در سال 2012 تصویب کردند و این نقشه مستلزم تهیه نقشه است. نویسنده قانون اساسی جدید سوریه

در کنفرانس صلح سوریه که توسط روسیه در ژانویه 2018 برگزار شد، 150 کمیته تشکیل خواهد شد هیچکس برای آماده شدن از قبل نویسنده قانون اساسی جدید معاهده بدست آورد سپس یک سازمان کوچکتر با 45 عضو وجود داشت نویسنده از قانون اساسی سوریه پیروی می کند. این موسسه 45 هیچکس شامل 15 عضو از دولت، اپوزیسیون و جامعه مدنی است.