سوئد همچنان با دخالت روسیه در تحقیقات انفجار نورد استریم مخالف است – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از تاس، سوئد بار دیگر روسیه را درگیر تحقیقات مربوط به خرابکاری خط لوله گاز کرد. نورد استریم تکذیب و مرتبط نیز “مگدالنا.” اندرسون، نخست وزیر موقت سوئد در حالی که در برابر درخواست روسیه برای توضیح در مورد تحقیقات خرابکاری خط لوله گاز مقاومت می کند. به دور چیزی چرخیدن استریم و مشارکت مسکو در این تحقیقات بیان کردند که این تحقیقات به صورت محرمانه در حال انجام است.

مقامات سوئدی روز دوشنبه در یک کنفرانس مطبوعاتی گفتند: «تحقیقات مربوط به انفجار در خط لوله است نورد استریم این اطلاعات محرمانه است و در حال حاضر امکان انتشار عمومی اطلاعات وجود ندارد.

جمعه گذشته، وزارت خارجه سوئد تایید کرد که نخست وزیر این کشور نامه ای از مقامات روسیه دریافت کرده است که در آن از مقامات مسکو خواسته شده است که با خرابکاری در خطوط لوله گاز در تحقیقات روسیه مشارکت کنند. به دور چیزی چرخیدن زنده ارسال شد

“پیتر هالتکوئیست“، همچنین وزیر دفاع ملی در سوئد اولین گفته می شود که روسیه مجوز تحقیق در مورد انفجار در خط لوله را ندارد به دور چیزی چرخیدن به جریان بپیوندید. همچنین مورگان یوهانسون، وزیر دادگستری و مهاجرت سوئد، گفت که سوئد تحقیقات مقدماتی را بر اساس قوانین سوئد انجام می دهد که محرمانه است و به افراد دیگر اجازه دسترسی به تحقیقات اولیه را نمی دهد.

اخیراً حداقل چهار قسمت از خط لوله گاز به دور چیزی چرخیدن جریان 1 (NS) و به دور چیزی چرخیدن جریان 2 آر (NS2) در آب های کم عمق تنگه دانمارک در دریای بالتیک و در مناطق جزیره ای بورنهولم منفجر شد؛ عملیاتی نظامی مانند و پیچیده با همکاری چند بازیگر طبق یک نقشه مقدار کمی در حال حاضر پر است.

بر اساس برآورد زلزله شناسان سوئدی، قدرت این انفجارها به 700 کیلوگرم می رسد تی که در تی مثل لوله گاز است به دور چیزی چرخیدن رودخانه های 1 و 2 را که در این منطقه آبی با عمق حدود 60 متر قرار دارند، نابود کنید.

علیرغم اینکه لوله از بتن فولادی بسیار قوی ساخته شده و می تواند در برابر ضربه ناشی از لنگر هواپیما مقاومت کند، اما در هنگام انفجار از پهپاد این در آب، 2 نشت در نزدیکی سوئد و 2 مورد در نزدیکی دانمارک اتفاق افتاد.

شکی نیست که هر جنایت و خرابکاری دلیلی دارد. دولت روسیه حداقل قبل از خرابکاری نفت و گاز طبیعی به اتحادیه اروپا می فروخته است و گمان می رود که اخبار روسیه در مورد خط لوله منتشر شود. گازپروم خنده دار است زیرا آنها فقط باید شیر را ببندند.

برخی منابع دیپلماتیک از مذاکرات محرمانه بین برلین و مسکو خبر دادند است که حل خواهد شد و جدا شد مشکلات مربوط به خطوط انتقال گاز به دور چیزی چرخیدن جریان 1 و 2 اتفاق افتاد. بنابراین شاید انگیزه خرابکار متوقف کردن این مذاکرات بوده است.

پیش از این سازمان امنیتی سوئد گزارشی را منتشر کرده بود عضویت تحقیقات سرویس امنیتی سوئد در محل حادثه به دور چیزی چرخیدن سپس یک جریان به دور چیزی چرخیدن استریم 2 مشکوک به خرابکاری آشکار است.

و همچنین سرویس اطلاعات خارجی روسیه اولین انفجار خط لوله گاز به دور چیزی چرخیدن جریان یک و دو اقداماتی هستند که بین آنها انجام می شود بین المللی ارزیابی کرده اند”سرگئی ناریشکینرئیس سرویس اطلاعات خارجی روسیه به خبرنگاران گفت که مسکو در حال حاضر شواهدی دارد که دخالت غرب در سازماندهی و اجرای این انفجارها در خطوط لوله گاز روسیه را ثابت می کند.