سه شهید در حمله صهیونیست ها به نابلس – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از الجزیره، تشکیلات خودگردان فلسطین اعلام کرد که در جریان درگیری بین نظامیان صهیونیست و غیرنظامیان در شهر نابلس در کرانه باختری، حداقل سه فلسطینی شهید و 19 نفر زخمی شدند. اولین هلال احمر فلسطین اعلام کرد که بیش از 20 نفر در حمله نابلس زخمی شدند.

به گفته سخنگوی جنبش فتح فلسطین، خشونت ها از صبح روز سه شنبه پس از ورود تعداد زیادی از نظامیان صهیونیست به شهر نابلس آغاز شد و ورود این نیروها به اقدامات رزمندگان فلسطینی انجامید.

وزارت بهداشت فلسطین در بیانیه ای کوتاه اعلام کرد: در نتیجه گلوله باران رژیم صهیونیستی در نابلس تاکنون سه نفر کشته شده اند. است و 19 نفر مجروح شدند که حال سه نفر از آنها وخیم است.

ارتش رژیم صهیونیستی جزییات این حمله و آنچه بامداد سه شنبه رخ داد را فاش نکرد و تنها فعالیت نظامیان خود در نابلس را اعلام کرد. کمک زودتر گفته شود.

نبیل ابورودینیکی از مقامات تشکیلات خودگردان فلسطین نیز گفت: محمود عباس خواستار توقف این خشونت علیه مردم ما در نابلس شد.

ابورودین وی در تلویزیون فلسطین گفت: «همه این اقدامات عواقب خطرناک و مخربی خواهد داشت.

ندا ابراهیم، ​​خبرنگار الجزیره که از رام الله نیز گزارش می دهد، گفت: «درگیری سلام نبردهای مسلحانه از سپیده دم در شهر قدیمی نابلس در شمال کرانه باختری ادامه یافته است و ما شنیده ایم که منابع محلی این حمله را مرحله ای از جهنم توصیف کرده اند.

ابراهیم همچنین گفت: نیروهای اسرائیلی زیادی در نابلس حضور دارند، این در حالی است که نابلس بیش از دو هفته است که توسط نیروهای اسرائیلی محاصره شده است.

ندا ابراهیم نیز اظهار داشت: «قدرت همیشه آویو شهر نابلس محاصره شد است و گفتند به دنبال کنترل گروه خودش است آرین سیاه آنها آواز می خوانند.”

الجزیره همچنین گزارش داد که انتظار می رود با ادامه درگیری ها، تعداد کشته ها افزایش یابد.

از سوی دیگر منابع فلسطینی اعلام کردند که نیروهای رژیم صهیونیستی برخی ساختمان ها را در شهر نابلس با هواپیماهای بدون سرنشین هدف قرار دادند.

در همین حال، یک منبع اعلام کرد که ارتش اسرائیل پس از ضربه شدید نابلس در حال برنامه ریزی برای ارسال تانک به نابلس است، هرچند ارتش اسرائیل تاکنون از پهپاد و موشک برای حمله به نابلس استفاده کرده است.

در ساعات درگیری در نابلس، یک منبع فلسطینی این موضوع را اعلام کرد پهپاد نیروهای رژیم صهیونیستی یک خودرو را در محله راس العین نابلس هدف قرار دادند یک جرم چند نفر شهید شده اند که جزییات این اطلاعات تایید نشده است.

وب سایت جدید به زبان عبری و نه همچنین اعلام کرد که همانطور که مشاهده شد، عملیات نظامی صبحگاهی ارتش در نابلس با هدف از بین بردن حمله اصلی این گروه انجام شد. آرین سیاه او برای آن برنامه ریزی کرده بود، قطعا.

هم”ریتم لئو رام، روزنامه‌نگار معروف اسرائیلی گفت: آنچه شب گذشته در نابلس رخ داد، به دلیل شدت درگیری، غیرعادی و بی‌سابقه بود.

مبارزان فلسطینی آرین سیاه آنها روز یکشنبه گفتند که یکی از اعضای ارشد آنها تماس گرفته است گرد هم آمدند آلکیلان بخاطر انفجار بمب که در یک موتورسیکلت در شهر قدیمی نابلس جان باخت. این گروه؛ آلکیلان او را یکی از سرسخت ترین مبارزان توصیف کرد همیشه آویو او را مسئول فعالیت های تروریستی علیه خود می داند، حتی اگر یک منبع داخلی باشد همیشه آویو این اقدام تروریستی را نیز انجام دهید کمک آنها این کار را انجام می دهند، اگرچه ارتش اسرائیل رسما از اظهار نظر در مورد این ادعا خودداری کرده است. همزمان یایر سنگ قبرنخست وزیر رژیم صهیونیستی در حمله تروریستی به شهادت رسید آلکیلان سپس دریافت کرد

ارتش رژیم صهیونیستی از ماه مارس یعنی در شش ماه گذشته حملات شبانه خود را آغاز کرده است آه تو در کرانه باختری اشغالی، جایی که آنها می گویند شبکه های مسلح را نابود خواهند کرد و حملات مبارزان آزادی فلسطین را خنثی خواهند کرد.

هر ماه ممکن است یعنی حدود چهار ماه پیش سربازها تو نوشتی“شیرین ابوعقلیروزنامه نگار فلسطینی هنگام تهیه گزارش در جنین تحت کنترل کرانه باختری به ضرب گلوله کشته شد.

جنبش مقاومت فلسطین در کرانه باختری هر بار در حال افزایش است اولینSY هیلرنماینده نظامی شبکه 10 تلویزیون رژیم صهیونیستی تاکید کرد که نگرانی اصلی دستگاه های امنیتی اسرائیل تبدیل شدن نابلس به جنین دوم است.

اگرچه رژیم صهیونیستی و سازمان های خودگردان برای کنترل امنیت در کرانه باختری تلاش می کنند، اما تا هشدار مقامات صهیونیستی و آمریکایی در این زمینه، درگیری بین فلسطینی ها و اشغالگران قدس هر روز تشدید می شود. آغاز انتفاضه جدید در آن منطقه. سازمان امنیتیشبکوی خواستار تقویت تدابیر امنیتی در شمال کرانه باختری شد و هشدار داد که کرانه باختری در حال خارج شدن از کنترل است و توصیه کرد که تدابیر امنیتی ارتش و سرویس های امنیتی تل آویو قبل از تشدید اوضاع تقویت شود.

رسانه‌های اسرائیلی بارها تصاویری از حمله صدها فلسطینی به نیروهای اسرائیلی با سنگ و گلوله منتشر کرده‌اند و گفته‌اند که مبارزه دیگر در جنین و نابلس نیست، بلکه تصاویر را از همه شهرها و روستاها و حتی مناطق روستایی دیده‌اند. شهر قدس اشغالی با این حال دامنه جنبش فلسطینی ها به کل کرانه باختری و قدس اشغالی کشیده شده است و مقامات اسرائیلی از انفجار وضعیت امنیتی بسیار نگران هستند.