سناتورهای آمریکایی امیدی به تمدید توافق با ایران ندارند – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر نشنالسناتورهای آمریکایی روز چهارشنبه نسبت به بازگشت احتمالی ایران به توافق هسته‌ای ابراز تردید کردند و نسبت به “طرح B” در صورت عدم دستیابی به توافق با ایران هشدار دادند.

گفته می شود که پس از ملاقات مخفیانه با “برت مک ورکهماهنگ کننده کاخ سفید برای خاورمیانه و شمال آفریقا و رابرت مالی، فرستاده ویژه آمریکا در ایران، سناتورها نسبت به بازگشت ایران به توافق هسته ای ابراز تردید کردند.

کریس مورفی، یکی از دموکرات‌ها در کنگره آمریکا گفت: «اکنون، میزان موفقیت بسیار کمتر از شش ماه پیش است.

با وجود انتقادات، باب منندزرئیس دموکرات کمیته روابط خارجی سنا و میزبان جلسه استماع گفت که دولت به جای عقب نشینی و تشدید تحریم ها، تمایل دارد مذاکرات را به طور غیرمستقیم ادامه دهد.

سابق همچنین روزنامه انگلیسی زبان «ویران شدنپاکستان در این گزارش از اقدام غرب در پیشنهاد و تایید این تصمیم انتقاد کرده است ضد ایرانی در هیئت مدیره آژانس بین المللی انرژی اتمی، واقعیت فعلی و چشم سبک وی گفت: اگر یک فروپاشی پایدار رخ دهد، منطقه و جهان در آشفتگی است.

این گزارش به طور خاص بر شکست دیپلماسی متقابل تاکید می کند بین المللی وی در مواجهه با جنگ اوکراین می نویسد که جهان قبلاً اثرات مخرب جغرافیای اقتصادی را در سراسر جهان به ویژه در حوزه انرژی و کالا دیده است و با تشدید مناقشه بین غرب و ایران، این موضوع ادامه خواهد داشت. منجر به توسعه بیشتر شود. هزینه های انرژی و احتمال برخوردهای خطرناک در مناطق حساس افزایش می یابد.

این روزنامه در ادامه به انتقاد از اقدامات تروریستی رژیم صهیونیستی در ترور مشاهیر ایرانی و صدها حمله و خرابکاری در مطبوعات پرداخت. از او نوشت که منافع ایران در سوریه وضعیت را تشدید کرده است.

در ادامه این گزارش آمده است که از سرگیری توافق هسته ای در کنار سرکوب رژیم صهیونیستی می تواند گام بزرگی در ایجاد اعتماد برای جلوگیری از بدتر شدن اوضاع و جنگ سرد باشد.

این گزارش همچنین نتیجه می گیرد که نه اتحادیه غربی و نه ایران نباید استقلال خود را نشان دهند و به مرکز توافق برسند. زمان بندی مهمترین چیز است و هر دو طرف باید از گفتگوهای متضاد دوری کنند تا از یک وضعیت ثابت اطمینان حاصل کنند.

سابق و سپس تصویب پس یک تصمیم حیاتی ضد ایرانی در هیئت مدیره آژانس بین المللی نماینده انرژی اتمی ایران در واکنش به این تصمیم گفت: درخواست ما برای همکاری با آژانس از طریق تصمیم گیری و اتخاذ تدابیر مناسب بی معنی و مایوس کننده است و خودمان به تصمیم هیات مدیره آژانس پاسخ دهیم.

حضور دیپلمات ها در هیئت مدیره آژانس بین المللی انرژی اتمی بین المللی انرژي اتمي اعلام كرده است كه تصميم مورد حمايت آمريكا در انتقاد از ايران را تصويب كرده است. روسیه و چین به این تصمیم رای منفی دادند. این قطعنامه توسط هند، لیبی و پاکستان با 30 رای موافق، 2 رای مخالف و 3 رای ممتنع به تصویب رسید.