سفر هیئت انگلیسی به قدس اشغالی برای انتقال سفارت – خبرگزاری مهر ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از النشره، روزنامه صهیونیستی «یدیعوت آحارنوت» از سفر هیئت انگلیسی برای اشغال قدس به منظور انتقال سفارت این کشور به این شهر خبر داد.

بر اساس این گزارش، این روزنامه صهیونیستی افزود: «لیز تراس» نخست وزیر انگلیس که اخیراً استعفای خود را اعلام کرده بود، خواستار بررسی امکان انتقال سفارت این کشور از تل آویو به بیت المقدس شده است.

یدیعوت آهارنوت همچنین اعلام کرد که دولت انگلیس هنوز تصمیمی در خصوص انتقال سفارت این کشور به اشغال قدس نگرفته است، اما دلیل سفر این هیئت انگلیسی، بسترسازی در صورت اتخاذ تصمیم است.

همزمان، دولت استرالیا رسما تصمیم به رسمیت شناختن بیت المقدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی را لغو کرد. پنی وانگ، وزیر امور خارجه استرالیا روز سه شنبه اعلام کرد که دولت استرالیا تصمیم قبلی کابینه مبنی بر به رسمیت شناختن اورشلیم به عنوان پایتخت اسرائیل را لغو خواهد کرد.

وانگ در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت اسکات موریسون، نخست وزیر سابق استرالیا، بازی بدی را با به رسمیت شناختن اورشلیم به جای تل آویو انجام داد و استرالیا را از جامعه بین المللی کنار گذاشت.

این تصمیم با واکنش منفی تل آویو مواجه شد و دولت صهیونیستی سفارت استرالیا در تل آویو را احضار کرد. «یایر لاپید» نخست وزیر رژیم اشغالگر قدس در واکنش به اقدامات کانبرا گفت قدس پایتخت ابدی اسرائیل باقی خواهد ماند و هیچ چیز نمی تواند این مشکل را تغییر دهد.