سفر مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی به ایران – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، «رافائل ماریانو گروسی، مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی روز چهارشنبه اعلام کرد که ایران در نشست اخیر در وین هیچ اطلاعات جدیدی درباره برنامه هسته‌ای خود ارائه نکرده است.

مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی در عین حال افزود که رایزنی ها در این زمینه ادامه خواهد داشت.

این مکان گروسی است فهمیدن در حاشیه کنفرانس آب و هوای COP27 در شرم الشیخ مصر به خبرنگاران گفت: آنها چیز جدیدی نیاوردند. چند هفته دیگر در سطح فنی در ایران دوباره ملاقات خواهیم کرد.

مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی همچنین با اشاره به گزارش سه ماهه آتی آژانس درباره ایران که قرار است هفته آینده منتشر شود، افزود: ما فرصت داریم تا برای ادامه کار خود دوباره تعامل کنیم، اما این اتفاق پس از انتشار گزارش من خواهد افتاد.

پیش از این، امیر سعید ایروانی، سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی در سازمان ملل متحد در نیویورک گفته بود: هیچ مشکلی در اجرای توافقنامه امنیت ایران وجود ندارد و این در آخرین گزارش آمده است. در مورد مدیرکل بین المللی بین المللی همچنین انرژی اتمی کمک و در همین راستا هیات فنی ایران برای پاسخگویی به سوالات سفارت به وین رفت.

سفیر ایران در سازمان ملل متحد خاطرنشان کرد: نباید بی‌طرفی، استقلال و حرفه‌ای بودن آژانس مختل شود و این سازمان باید خارج از کنترل مقامات باقی بماند تا همه از کمک‌های فنی و حمایت از آژانس‌های توسعه صلح بهره‌مند شوند. برنامه آمیز یک پایه دارد وقتی صحبت از حملات خرابکارانه اسرائیل به تاسیسات هسته ای و کشتار ناجوانمردانه دانشمندان هسته ای ایران می شود، او یکی از سازمان هاست. بین المللی و به ویژه سازمان ملل متحد خواستار محکومیت این جنایات شد. ایروانی افزود: رژیم صهیونیستی همچنان عضو آن است در تی تی او نمی آید و تمایلی به پذیرش این توافق و امنیت آژانس ندارد و آژانس باید بدون راهنمایی باشد. فهمیدن و به صورت حرفه ای به موضوع رسیدگی کنید.

نماینده دائم ایران همچنین افزود: وظیفه سازمان راستی آزمایی و حتی عدم اشاعه نباید مانعی برای سوء استفاده از صلح باشد. آمیز انرژی هسته ای به عنوان یک حق مسلم برای کشورهای عضو. این دیپلمات ارشد ایرانی با اشاره به خروج غیرقانونی آمریکا از برجام و اعمال مجدد تحریم‌های غیرقانونی، تصریح کرد: ایران به تعهدات امنیتی خود احترام می‌گذارد و در صورت اجرای آنها، سایر طرف‌های برجام عملاً به تعهدات خود در برجام عمل می‌کنند. کشور. آماده اجرای کامل برجام به آرامی