سطوح بالا خطر ابتلا را افزایش می دهد – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر مدیسون این خطرات شامل خطر بیشتر اختلالات حمله قلبی، فیبریلاسیون رگهای دهلیزی و واریسی و خطر کم بیماری عروقی پزشکی قانونی ضربان قلب، فشار خون بالا و کلسترول بالا. سایر محققان در این مورد گزارش کرده اند.

این مطالعه جدید منجر به ارتباط جدیدی بین طول و افزایش خطر آسیب عصبی می شود. نوروپاتی بیماری های محیطی و پوستی و استخوانی مانند زخم پا نشان داده شده است.

دکتر “سریدهاران راوانیک محقق ارشد در دانشگاه کلرادو می‌گوید: «اما فقط به این دلیل که قد شما خیلی بلند است، به این معنی نیست که یکی از این مشکلات را خواهید داشت».

او گفت: «اگرچه افراد نمی‌توانند ژن‌های خود را تغییر دهند، اما مطالعات زیادی این را نشان داده‌اند. اند رفتارهای سلامت افراد قابل کنترل و اصلاح می تواند نقش محافظتی داشته باشد.

برای این مطالعه، تیم تحقیقاتی داده های بیش از 250000 شرکت کننده را جمع آوری کرد و ویژگی ها و شرایط بیش از 1000 نفر از آنها را بررسی کرد.

راوان او خاطرنشان کرد: رشد و متابولیسم با بسیاری از جنبه های سلامتی مرتبط است.

او گفت: «در برخی موارد، مکانیک ها نتیجه اثرات فیزیکی بر ارتفاع هستند تا فرآیندهای بیولوژیکی. به عنوان مثال، رابطه بین قد و بیماری عروقی مزمن اندام تحتانی ممکن است با فاصله فیزیکی و استرس بر روی سیستم گردش خون مرتبط باشد، که بر این تاثیر می گذارد که افراد قد بلندتر از افراد کوتاه قد هستند.

او گفت: “دیگر روابط ممکن است به دلیل فرآیندهای بیولوژیکی مرتبط با ارتفاع و فیزیک باشد.”

به گفته محققان، اگرچه تاثیر قد بر یک وضعیت سلامتی خاص برای عموم مردم مهم به نظر می رسد، اما خطرات آن در هر منطقه اندک است و اغلب می تواند با یک سبک زندگی سالم تامین شود.