سخنگوی کاخ سفید در واکنش به رفتار نادرست بایدن در سفر به ریاض متواری شد – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سایت اینترنتی مالاگاسی رادل“نی بایدنرئیس جمهور ایالات متحده در نظر دارد ریختن وی در حالی به عربستان سعودی سفر می کند که کشورهای آمریکای لاتین را از شرکت در کنفرانس آمریکای قاره ای درباره «نقض حقوق بشر» منع کرده است.

با آن “کارین ان سخنگوی کاخ سفید صبح روز دوشنبه 6 ژوئن در یک کنفرانس مطبوعاتی به خبرنگاران گفت که این برنامه در حال انجام است. ریختن ساخته شده از بایدنبرای عربستان سعودی این به نفع منافع ملی ایالات متحده خواهد بود.

این آمریکایی مسئول توجیه دلیل رفتن است بایدن او به ریاض گفت: «اگر او احساس کند که روابط با رهبران خارجی به نفع ایالات متحده است و چنین روابطی می‌تواند عواقبی داشته باشد، این کار را خواهد کرد.»

قبل از انتخابات ریاست جمهوری 2020، بایدن او قول داد که پادشاهی عربستان سعودی را به موضوعی معرفی کند مهم نیست در روابط خارجی در آمریکا و دریافت غرامت از محمد بن سلمان به خاطر قتل وحشیانه جمال خاشقجی روزنامه نگار سعودی-آمریکایی.

اما حالا می رود بایدن ریاض در زمانی اتفاق می افتد که واشنگتن با فشار فزاینده ای برای کاهش بحران جهانی انرژی در نتیجه تحریم ها علیه روسیه مواجه است.

سخنگوی کاخ سفید صبح دوشنبه در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت: “تردیدی وجود ندارد که منافع بزرگی بین دو کشور مشترک است و رئیس‌جمهور پادشاهی عربستان سعودی شریک آن است. – در مجموعه‌ای از رویدادها، هم در منطقه و هم در منطقه شرکت کرد. منطقه اطراف می بیند.»

او در یک کنفرانس مطبوعاتی از سخنگوی کاخ سفید پرسید بایدن چگونه می تواند رابطه با یک مرد را توجیه کند بستگی دارد به خود سازمان اطلاعاتی آمریکا پشت شکنجه و ربوده شدن خاشقجی بود، در حالی که چندین کشور آمریکای لاتین او را به دلیل «نقض حقوق بشر» از شرکت در اجلاس قاره آمریکا منع کردند. با وجود این سوال، سخنگوی کاخ سفید پاسخی نداد و آن را “فرضی” خواند و افزود: [آسیای غربی] انجام خواهد شد.